Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Держкомтелерадіо припинив розповсюдження інтернет-магазинами майже 700 найменувань російських книг

Державний комітет телебачення і радіомовлення продовжує здійснювати моніторинг вітчизняного ринку видавничої продукції.

За результатом моніторингу веб-сегменту сфери розповсюдження видавничої продукції у квітні 2024 року Держкомтелерадіо встановив факти незаконного розміщення на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі Prom.ua вебсайтах 17 українськими інтернет-магазинами комерційних пропозицій щодо продажу майже 700 найменувань книжкових видань, виготовлених та/або випущених у світ державою-агресором та республікою білорусь. 

410 найменувань книг мали походження з росії, а 276 – з республіки білорусь. Серед інтернет-магазинів, які намагалися поширювати цю видавничу продукцію, були: «Книжкова майстерня», «Best_books», «СТРОДО», «Майстерня Розуму», «Лавка Бабуин», «Your book», «Apshop», «Книголюб», «BookSide», «Нова Книга», «Ерудит», «Букитория», «EzoteriKiev», «Православні книги – поштою», «Центр православної книги», «HighBook» та «BestBooks»,

Завдяки співпраці з адміністрацією маркетплейсу Prom.ua знайдені Держкомтелерадіо товарні пропозиції видалили з інформаційних ресурсів, а суб’єктам електронної комерції надіслали попередження щодо неприпустимості провадження діяльності у видавничій справі з порушенням вимог законодавства України.

Також адміністрація маркетплейсу внесла зміни у правила розміщення інформації на Prom.ua. Відтепер перелік заборонених до публікації товарів доповнили видавничою продукцією походженням з російської федерації, республіки білорусь та тимчасово окупованої території України, як це передбачено статтею 281 Закону України «Про видавничу справу».

Крім того, Держкомтелерадіо вжив заходи для припинення протиправної діяльності щодо реалізації видавничої продукції держави-агресора чотирма стаціонарними книгарнями – «Ера Водолія», «Країна казок», «Відьмин Котел» у м. Києві та «Буквиця» в м. Миколаєві.

Також Держкомтелерадіо постійно здійснює моніторинг видавничої сфери держави-агресора, щоб вчасно виявити видання російської пропаганди та не допустити їх розповсюдження в Україні. 

Тільки в квітні до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, було внесено 6 російських пропагандистських видань антиукраїнського змісту. Загалом Перелік містить 427 назв видань, які є російською інформаційною зброєю, спрямованої проти Української держави.

Нагадаємо, що основне призначення переліку – зорієнтувати суб’єктів книгорозповсюдження, правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб на те, що факти розповсюдження цих видань можуть містити ознаки злочинів.

Вас може зацікавити

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Національний музей історії України прозвітував про використання коштів, зібраних на демонтаж незаконної забудови на території музею

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого

Генеральним директором агентства УКРІНФОРМ призначено Сергія Череватого