Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Держмистецтв оголосило конкурс на здобуття премії імені М. Г. Дерегуса

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені М. Г. Дерегуса за 2022 рік. Документи приймають до 1 листопада 2022 року. 

Премія присуджується до дня народження українського графіка, живописця та педагога Михайла Гордійовича Дерегуса — 5  грудня. 

Художник успішно працював і в галузі тематичної картини, і у пейзажі та натюрморті, і в портретному мистецтві. У картинах митця спостерігається наскрізна тема – тема народу. Вона проходить через усю його творчість, надаючи їй певної цілісності та єдності.

Претендувати на Премію імені М. Г. Дерегуса можуть художники, які мають визначні твори (цикл творів), що відзначаються високим  професіоналізмом виконання.

На здобуття Премії подається твір (цикл творів), що створений та оприлюднений протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за три місяці до його подання на здобуття Премії, має позитивні рецензії у мистецтвознавчій літературі, засобах масової інформації.

Відбір творчих робіт претендентів на здобуття Премії здійснюється за такими критеріями:

  • професійна майстерність;

  • використання в художніх творах технік, комбінацій, сюжетних ліній, мотивів, образів, співзвучних з творчістю М. Г. Дерегуса;

  • участь у всеукраїнських (міжнародних) виставках образотворчого мистецтва (живопис).

Пропозиції щодо претендентів на здобуття Премії вносяться інститутами громадянського суспільства, що спрямовують свою роботу на підтримку культури і мистецтва, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та закладами мистецької освіти.

Всі деталі на сайті Держмистецтв.

Прийом документів здійснюється на e-mail: [email protected].

Контактна особа: Наталія Пашкова, (044) 202-13-90.

Положення про премію імені М.Г. Дерегуса

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду