Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

#ДійЗадляСпадщини: у Києві розпочався форум, присвячений збереженню культурної спадщини України

30 травня в Києві стартував дводенний форум «Українська культурна спадщина #ДійЗадляСпадщини». 

Фото надані організаторами USAID/ENGAGE

«Найщиріша вдячність всім, хто невпинними зусиллями працює для захисту української культурної спадщини. Ваша відданість надихає поглиблювати нашу співпрацю. Разом ми продовжимо пошук справедливості та забезпечимо перемогу України», – сказала заступниця глави місії USAID в Україні Теодора Делл.

Вона також розповіла, що за допомогою USAID у Києві відновили купол Будинку вчителя, що постраждав внаслідок обстрілів рф, а також реалізовано багато інших проєктів.

Головна тема Форуму внесок громад у збереження та відновлення культурної спадщини, а також роль освіти, культури та безпеки як невід’ємних елементів її захисту.

Гостей івенту привітала Голова бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі. Вона розповіла про поточні виклики у сфери охорони культурної спадщини через війну, а також про роботу організації в Україні.

Протягом двох днів учасники Форуму, серед яких експерти з різних галузей й регіонів України та їх європейські колеги, залучені до панельних дискусій та обговорень.

«У нас насправді йдуть дві війни – кінетична і семантична. Власне, культурна спадщина є нашим щитом в них. Це наша ідентичність, те, за що ми боремось. Далі я хочу говорити про цінності. Це те, що нас тримає, надихає, дає майбутнє. Це про свободу та гідність. І це теж все є у нашій культурній спадщині. В матеріальній і в нематеріальній. Я також хочу сказати про об’єднання. Тут присутні: високопрофесійна спільнота, громадський сектор, представники уряду, міжнародних організацій. Це надзвичайно потужний інтелектуальний рівень, але без об’єднання зусиль все це залишиться в деклараціях. Тому я всім нам бажаю віри в перемогу, майбутнє та стратегічного плану. Слава Україні!», – сказала директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України Мар’яна Томин.

Учасники обговорюватимуть важливі теми, зокрема:

• Стратегії та ініціативи, спрямовані на боротьбу зі злочинами проти культурної спадщини, враховуючи європейський досвід й практики.

• Ключову роль культурної спадщини в післявоєнній відбудові, збереженню ідентичності та сприянню стійкості громади.

• Роль культурної спадщини як інструменту налагодження міжнародної співпраці, сприяння взаєморозумінню та зміцненню дипломатичних відносин.

• Важливість освіти для збереження спадщини, інтеграцію збереження культурної спадщини в загальноосвітні програми та розвиток професійної підготовки для забезпечення її збереження.

• Аналіз реформ та нормативних змін, необхідних для приведення сектору культурної спадщини України до стандартів і вимог ЄС.

• Роль громад у захисті нематеріальної спадщини, дослідження ролі, яку відіграють місцеві громади у захисті як матеріальної, так і нематеріальної спадщини у своїх регіонах.

• Досвід проєктів та ініціатив, реалізованих за підтримки міжнародних донорів, спрямованих на збереження та популяризацію української культурної спадщини.

На Форумі також представлена виставка «Мініатюрна Україна», яка показує надруковані на 3D-принтері моделі визначних українських культурних та історичних пам’яток. Зокрема й тих, що постраждали внаслідок російської агресії. Ці мініатюрні копії, що супроводжуватимуться VR-туром, дозволять учасникам Форуму отримати справжній досвід занурення, який допоможе їм дослідити та взаємодіяти з багатим розмаїттям культурної спадщини України.

Організатори: Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Партнерами заходу є Міністерства культури та інформаційної політики України, UNESCO Desk in Ukraine, House of Europe, Український інститут.

Вас може зацікавити

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль