Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Для українських держслужбовців запрацювала «Школа протидії дезінформації»

Тримати «інформаційний фронт» та розбудовувати інформаційну стійкість України – навчали сьогодні українських державних службовців на тренінгу з використання ключових повідомлень та наративів у комунікаціях. 

Це перший такий захід у межах «Школи протидії дезінформації», яку створив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Фінансову допомогу надало посольство Королівства Швеції в Україні. Співорганізатором заходу став Центр демократії та верховенства права.

У першому тренінгу взяли участь понад 100 державних службовців.

«Сьогоднішній захід є як ніколи на часі, оскільки тема інформаційної безпеки у нинішній ситуації є однією з пріоритетних. Окрім того, такі навчання роблять нас ще більш успішними у боротьбі з ворогом. Важливо, що надалі освітній напрямок буде лише вдосконалюватися, і це лише один з наших проектів, присвячених медіаграмотності. Ми маємо тримати першу лінію оборони від інформаційних атак, відтак робота державних службовців має величезне значення для побудови інформаційної стійкості держави в цілому», – сказав заступник Міністра культури на інформаційної політики Тарас Шевченко. 

Загалом діяльність школи спрямована на підтримку українських держслужбовців і працівників комунікаційних відділів державних установ та підвищення рівня їхньої компетентності у сферах стратегічних комунікацій та протидії дезінформації. 

«Ця школа є результатом тісної співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики та Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. В умовах війни, коли зброєю є навіть інформація, – така школа є максимально адаптованою та корисною для державних службовців», – зазначила Олеся Холопик, директорка Центру демократії та верховенства права.  

Під час навчання шведським досвідом у боротьбі з дезінформацією поділилася Марія Ліндгрен-Салтанова, повірена у Справах посольства Королівства Швеція в Україні. 

«У Швеції ми теж мали проблему у боротьбі з фейками і дезінформацією. Тому була навіть окремо створена урядова установа «Агенція психологічного захисту», яка займалася боротьбою з фейками з боку іноземних урядів. Головна мета установи – охорона населення та збереження відкритого демократичного суспільства. І ми маємо багато прикладів, коли така робота була дуже ефективною, – сказала Марія Ліндгрен-Салтанова. – Ми віримо, що треба посилювати стійкість України до дезінформації і просто зараз, і у майбутньому. Тому ми сподіваємося на довгострокову співпрацю».

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму