Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Дніпровський будинок органної і камерної музики – ще одна жертва російської агресії проти української культури

11 березня цього року росія випустила ракети по місту Дніпру й уразила Дніпровський будинок органної та камерної музики. Установа містилась у Брянській (Миколаївській) церкві, зведеній у 1913–1915 рр.

Пам’ятка архітектури національного значення, на щастя, встояла, хоча фасад і вікна значно пошкоджено.

Опис закладу

Брянську церкву, де розміщувався Дніпровський будинок органної і камерної музики, почали будувати в 1913 році. Перша світова війна не стала перешкодою для спорудження церкви і за 28 місяців будівництво було завершено. 

Церква побудована у неокласичному стилі з елементами бароко. Викладена з цегли, має хрестоподібну форму з чотирма виходами, розташованими з кожного боку, п’ять куполів, триярусну дзвіницю з годинником. Центральний купол – напівсферичний, перекриття інших приміщень – склепінчасті, над кутовими камерами храму – вежі, увінчані куполами.

У 1988 році у приміщенні церкви відкрився Дніпропетровський будинок органної та камерної музики, який вдало функціонує до теперішнього часу. У ньому відбувалися міжнародні органні фестивалі, концерти органної і камерної музики. Кількість відвідувачів подекуди сягає 30 тисяч слухачів на місяць. У колективі працює 70 музикантів, 4 оркестри, 4 квартети, ансамблі, 2 музичні лекторії.

Як допомогти

Внаслідок російських обстрілів уламки снарядa влучили в стіни та вікна споруди. Відтак нині для реставрації будівлі необхідно 50  млн грн.

Ця сума є можливою, якщо до її збору долучиться кожен із нас!

Стати патроном закладу чи задонатити будь-яку посильну для себе суму на його відновлення  можна тут

Відновимо українську культуру разом!

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму