Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

До другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну Американський дім презентував роботи сучасних митців про війну

19 лютого спільно з Програмою імені Фулбрайта в Україні та Спілкою митців війни і за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Американський дім презентував роботи сучасних митців, які зображують та рефлексують на тему війни.

Переглянути фотоальбом

«Для мене велика честь бути тут сьогодні, щоб відзначити роботу цих чудових митців і всіх вас. І це привілей для мене підтримувати Україну в той час, як ви бороните себе і свою культурну ідентичність від жорстоких нападів Росії», – сказала Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк.

Кожна робота виставок «Україні. Війна та опір» та «Мистецтво з уламків війни» відображає унікальний досвід, який виростає з проживання найтемніших часів й найглибших емоцій. Експонати цієї виставки – це віддзеркалення особистих переживань та відчуттів, які передають стійкість і силу українського народу, їхнього героїзму та спротиву.

«Ми безмежно дякуємо Вам і у Вашій особі, пані Посол, всьому Уряду США та всьому американському народу за розуміння наших проблем і практичну допомогу. Ми тішимося з того, що допомога йде не тільки у вигляді зброї і коштів на збереження нашої життєдіяльності. Сьогодні ми маємо потужну підтримку саме в гуманітарній сфері. Робота, яка здійснюється сьогодні Американським домом в Києві та іншими інституціями, в напрямку публічної  та культурної дипломатії є свідченням цього. Як потужною є зовнішня дипломатія США в класичному її розумінні, так само яскраво ми бачимо присутність американської дипломатії в публічному форматі. Агентство міжнародного розвитку США є сьогодні нашим партнером. Але не тільки вони, це без сумніву, і фундація Фулбрайта та багато інших інституцій, які в непрямий спосіб, але рахуноком ресурсів США допомагають. Ми не можемо сьогодні справитися самі. Але ми не просимо милостині. Передусім ми сьогодні є передовим загоном світової демократії, який відстоює її. Світ повинен сьогодні підтримати Україну, оскільки ми боремося зараз за увесь цивілізований світ. Борються не тільки воїни в ЗСУ. Кожен український патріот, громадянин на своєму місці прагне внести свій потужний внесок в перемогу. Це роблять і художники. У свій особливий спосіб вони формують так званий дух опору», – зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Так, виставка «Мистецтво з уламків війни» – це нове мистецтво зі зламаних елементів. В основі кожного осколка снаряда, кожного шматка танка чи уламка ракети лежить не лише історія конфлікту, але й можливість відродження. Проект WAU втілює цю філософію трансформації: із залишків війни народжується мистецтво. З інструментів знищення народжується українське відродження.

Спілка митців війни – це команда унікальних митців з усієї України, яких об’єднує єдине бачення, перетворити знаряддя руйнування на виразники краси, миру та надії. Своїм мистецтвом вони не лише дають друге життя цим зруйнованим війною фрагментам, а й демонструють стійкість людського духу та ідею про те, що творення може подолати руйнування.

На виставці представлені роботи Володимира Балибердіна, Стаса Кадочнікова, Івана Стецюка та Сергія Демченка.

Виставка «Україна. Війна та опір» – це роботи американських та українських фотографів, стипендіатів Програми академічних обмінів імені Фулбрайта.

З початком війни росії в Україні, декілька українських та американських фотографів та фотографок, стипендіатів Програми імені Фулбрайта опинилися в епіцентрі історичних подій, зі своєю єдиною зброєю для захисту – знаннями та фотокамерою. Вони змогли зняти трагічні та героїчні, руйнівні та сповнені надії моменти життя в Україні. Більшість фотографій було відзнято після повномасштабного вторгнення, хоча деякі роботи датуються ще 2014 роком, коли росія вперше напала на Україну та окупувала Крим.

На виставці представлені роботи стипендіатів Джен Блатті, Олексія Фурмана, Брендана Гофмана, Сергія Коровайного, Йосипа Сивенького, Еміне Зіятдінової та Оксани Парафенюк, колишньої співробітниці Програми імені Фулбрайта в Україні.

Вас може зацікавити

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»