Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

До кінця року 96% підконтрольних Україні територій покриє телевізійний цифровий сигнал, — Ростислав Карандєєв

Про російські фейки в інтернеті, регулювання Telegram і YouTube та стан мовлення в Україні розповів т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в інтерв’ю Укрінформу. 

«Якщо на цих ресурсах (Telegram і YouTube) з’являється відверто неправдива інформація, ми звертаємось до адміністраторів цих ресурсів з проханням її вилучити. Доводимо, що вона неправдива, що вона шкідлива. Тобто, це діалог. І в багатьох випадках ми отримаємо зворотну реакцію. Мова про соцмережі. Але обмеження — це річ, яка є не просто неефективною, але й стратегічно неправильною — ми повинні виховувати у людини критичне мислення, щоб вона могла самостійно визначити, що є правда, що неправда, не споживати дезінформацію», — сказав Ростислав Карандєєв.

Водночас він зауважив, що телевізійний ефір в Україні переходить на формат цифрового мовлення МХ-7 у метровому діапазоні. За словами т. в. о. Міністра, 92% підконтрольних Україні територій вже покриває телевізійний цифровий сигнал, а до кінця року рівень покриття збільшиться ще на 4%. 

«Щодо окупованих територій, там поруч потрібно ставити телевежі. А це високий ризик. І так телевежі у наближеній до бойових дій зоні або неподалік російського кордону зазнають постійних артилерійських уражень, і ми маємо їх відновлювати. Ну, або ж знаходити інші варіанти донесення інформації. Ця робота ведеться, тому що громадяни України мають право на отримання інформації незалежно від місця проживання», — додав Ростислав Карандєєв. 

Вас може зацікавити

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури