Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«ДоДому на Різдво. Світло української традиції»: Український дім представив виставковий проєкт

Сьогодні, 14 грудня, в Національний центр «Український Дім» відбулось відкриття виставки, яка демонструє історичне багатство традиції та її дивовижну актуальність сьогодні. У події взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

Дивитись фотоальбом

Тема українського Різдва цього року стала однією з ключових у культурному житті країни. Мільйони людей усвідомлюють свій звʼязок із глибинними шарами культури, спираються на них у пошуках власної ідентичності, відчувають потребу приєднатися до спільного символічного простору.

«Без сумніву, коли говориш «Додому на Різдво», у кожного в думках спливають традиції відзначення цього свята, залежно від історії, яка передувала нашому сьогоденню в різних куточках України. Але є речі, які справді нас об’єднують, і є ті базові в своїй основі українські традиції, які треба плекати, берегти і робити все необхідне для того, щоб передати їх майбутнім поколінням. Тим, які будуть виховуватись на нашому спадку», — сказав Ростислав Карандєєв.

У проєкті експонуються традиційні одяг і посуд, килими і прикраси, аудіозаписи старовинних колядок, а також роботи Володимира Шагали, Василя Омеляненка, Якова Гніздовського та сучасних майстрів, художників і дизайнерів, котрі переосмислюють, інтерпретують і розвивають українську різдвяну традицію. Представлені експонати з фондів Національного музею народної архітектури і побуту України та Українського Дому, з колекції сімʼї Ющенків та низки приватних зібрань.

Окрім виставкової, проєкт «ДоДому на Різдво» має потужну освітню складову. В його межах відбудеться цикл освітніх заходів, пройдуть концерти, лекції, майстер-класи для дорослих і дітей. Також в одному із виставкових залів Українського Дому працюватиме святкова крамничка з широким асортиментом різдвяних подарунків для рідних і близьких — у ній можна придбати роботи українських майстрів, дизайнерські вироби, книги, сувеніри.
Виставка буде діяти до 21 січня 2024 року.

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»