Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Донецький академічний обласний драматичний театр з Маріуполя зіграв виставу “Крик нації…” в Ужгороді

16 липня в Ужгороді з успіхом пройшла вистава “Крик нації…”. Її майстерно зіграли артисти Донецького академічного обласного драматичного театру з Маріуполя.

“У ці надзвичайно складні для нашої держави часи, коли ворог нещадно нищить нашу землю, хочеться пригадати безсмертні слова Лесі України «Я в серці маю те, що не вмирає». Саме так можна сказати сьогодні про Донецький академічний обласний драматичний театр, який попри те, що його приміщення було ущент зруйноване російськими бомбами, знайшов у собі сили, щоб не просто відновити діяльність, а й надихати глядачів прем’єрами нових вистав. Про війну, про біль і страждання не треба мовчати – треба кричати, щоб почув весь світ. І найкраще це можна зробити мовою мистецтва, мовою театру. Щиро вдячний усім, хто доклав зусилля для того, щоб сьогоднішня прем’єра вистави «Крик нації..» відбулася”, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України, у своєму зверненні, яке зачитали присутнім перед початком вистави.

Театр з Маріуполя відновив свою діяльність на сцені Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв. 

Нагадаємо, 16 березня цього року внаслідок авіаудару, які нанесли росіяни, було вщент зруйновано приміщення Донецького академічного обласного драматичного театру у Маріуполі. Тоді загинули багато українці, які ховалися від авіанальотів росіян у сховищах театру. 

Театр у Маріуполі входить до понад чотирьохсот об’єктів культурної спадщини України, відносно яких Міністерство культури та інформаційної політики України зафіксувала факт воєнних злочинів на період широкомасштабної збройної агресії рф проти України.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони