Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Експертна рада МКІП рекомендувала відмовитися від імені П. І. Чайковського у назві закладу Національної музичної академії України

Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала колективу Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського розглянути на зборах трудового колективу питання щодо відмови від імені Чайковського у назві навчального закладу.

Під час обговорення було наголошено, що ім’я Петра Чайковського може бути присутнє в українському культурному і громадському просторі, оскільки він не був імперським шовіністом, ворогом гуманізму чи загальнолюдських цінностей як таким. Він може бути вшанований там, де це доречно та історично виправдано в Україні, як і в будь-якій країні світу. Не більше і не менше, ніж Шопен та Міцкевич, Равель та Гюго, Вівальді та Данте. 

Разом із тим абсурдно виглядає ситуація, коли дві консерваторії у світі – у Москві та Києві, носять ім’я Чайковського, а фрагмент його концерту є офіційно затвердженим гімном, який звучить під час виступу російської олімпійської команди під нейтральним прапором, фактично будучи символом нинішньої росії як держави.

Зважаючи на викладене, а також на суспільний резонанс, Експертна рада вирішилаодноголосно рекомендувати колективу Національної музичної академії України розглянути на зборах трудового колективу питання щодо відмови від імені П. І. Чайковського у назві закладу.

Також під час засідання шляхом відкритого голосування було ухвалене рішення про перейменування Експертної ради з питань декомунізації та дерусифікації на Експертну раду з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму, оскільки терміни «декомунізація» та «дерусифікація» є звуженими складовими більш широких понять імперської та тоталітарної політики, яку десятиліттями проводила росія по відношенню до України.

 

 

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду