Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Екватор протиаварійних робіт в Гостиному дворі пройдено

В Гостиному дворі в Києві  тривають  термінові  протиаварійні  роботи  на  замовлення  МКІП. 26 січня Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики, відвідав об’єкт. 

На території Гостиного двору вже знесли прогнилий паркан та замінили його на новий. Додатково облаштували галереї для пішоходів. На сьогодні вже виконано монтаж системи електропостачання, розчищено території від чагарника, влаштовано тимчасові побутові приміщення, демонтовано металеві карнизи парапету, виготовлено в’їзди та ворота, монтаж риштувань та каркасу покрівлі парапетів, пофарбовано та нанесено антикорозійний захист металевих конструкцій, вивезено сміття.

“Орієнтуємось, що реставраційні роботи будуть розпочаті вже наприкінці весни. Але, зауважу, що до цього часу на основі концепції готуватиметься реставраційний проєкт. Обговорення концепції робочою групою при Міністерстві наразі продовжується. У межах Великої Реставрації ми хочемо перетворити Гостиний двір на комплекс, який стане магнітом не лише для іноземних туристів, а і для всіх українців”, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Наразі спеціалісти продовжують виготовлення металевих конструкцій, завершують організацію системи водопостачання, монтаж підсилення конструкцій арок та монтаж каркасу з фанери на покрівлі, видалення рослин в стінах другого поверху, очищення пальових фундаментів та підвальних приміщень від бруду, тривають вантажо-розвантажувальні роботи та виготовлення тимчасових драбин та сходів.

Гостиний двір перетворять на мультифункціональний простір. Він міститиме локації для мистецтва, просування народних художніх промислів, активностей громадськості, також там будуть інфоточки для туристів. 

Всі новини по Гостиному двору можна читати на окремій сторінці.

 

 

 

 

 

Вас може зацікавити

У Національній бібліотеці для дітей провели захід до 95-річчя з дня народження киргизького письменника Чингіза Айтматова

З Херсонської бібліотеки імені Олеся Гончара перевезли до Миколаєва близько 26 тисяч примірників видань