Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Етноспільноти України солідарні у протидії агресії рф та підтримують якнайшвидший вступ нашої держави до ЄС

21 липня у будівлі Міністерства культури та інформаційної політики України відбулася консультаційна зустріч Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, першого заступника Міністра Ростислава Карандєєва та Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан з представниками етноспільнот України. Зустріч пройшла у кросформаті (офлайн та онлайн). Учасники підкреслили важливість солідарності загальнонаціональному опору збройному нападу рф на Україну. 

Від початку російського вторгнення представники етноспільнот України йшли добровольцями на фронт, різними мовами інформували світ про ганебний напад росії на Україну, мобілізовували гуманітарну допомогу й політичну підтримку в етнічно споріднених країнах. Люди різних етнічних ідентичностей віддали своє життя на захист України в лавах Збройних Сил України.

Учасниками зустрічі було погоджено розпочати підготовку широкої конференції, присвяченої опору етнічних спільнот України агресії рф та її наслідкам для етноспільнот України.

Значна частина обговорення була присвячена вимогам до членства України в ЄС, зокрема рекомендаціям Єврокомісії, оприлюдненим 17 червня. Нагадаємо, Україні, серед іншого, запропоновано завершити реформу правової бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, і прийняти механізми її негайного та ефективного впровадження. 

«Маніпуляції росіян стосуються нашої ідентичності, мови, релігії та національних меншин, тож позиція представників етноспільнот надзвичайно важлива як консолідована протидія цій війні», ‒ зазначив Олександр Ткаченко.

Учасники також обговорили можливість створення інформаційного проєкту «Народи України до поневолених народів Росії: слово правди», за допомогою якого з’явилася б можливість донести правдиву інформацію до етнічних народів рф про події в Україні та варварські дії окупантів.

Голова ДЕСС Олена Богдан та низка учасників також підкреслили важливість збереження інклюзивної державної політики, розпочатої в перші роки незалежності.

«Україна показала готовність бути затишним і мирним домом для всіх людей доброї волі, які поважають культурне розмаїття. Зокрема завдяки цьому ми побачили консолідований опір російській агресії усіх етноспільнот України. У Німеччині визнано лише 4 національні меншини, в Угорщині 13, Україна натомість ішла інклюзивним шляхом, визнаючи всі групи, які мали відмінну етнічну ідентичність, бажали її розвивати як складову розмаїття етнічних культур, які є сьогодні в Україні. У такій інклюзивності і виклик, і велика перевага», ‒ зазначила Олена Богдан.

Голова Громадської ради при ДЕСС Ескендер Барієв анонсував консультації, які найближчим часом проводитиме громадська рада з метою сприяння якнайшвидшому виконанню вимог щодо вступу України до Європейського Союзу.

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду