Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Фонд ALIPH та Україна посилять співпрацю у сфері захисту культурної спадщини

Сьогодні, 5 жовтня, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв зустрівся з представниками Міжнародного альянсу захисту культурної спадщини в зоні конфліктів ALIPH на чолі з Валері Фріландом. Сторони визначили пріоритетні напрямки співпраці та шляхи їх реалізації. 

Переглянути фотоальбом

Ростислав Карандєєв висловив подяку фонду ALIPH за оперативну та потужну підтримку у збереженні культурної спадщини України, а також за фахову допомогу спеціалістам галузі. Зокрема він акцентував на підтримці, наданій партнерами у проведенні інвентаризації, забезпеченні витратними та пакувальними матеріалами, захисним обладнанням та іншими ресурсами у перші дні повномасштабної війни.

«З плином часу наші акценти змінюються. На даний момент для збереження зруйнованої культурної спадщини нам необхідні сучасні технології, фахівці у галузі реставрації і компетентні менеджери, які забезпечать виконання цілого комплексу робіт та ефективну співпрацю з партнерами. Крім того, важливою складовою збереження культурної спадщини залишається діджиталізація, щоб у разі руйнування мати змогу розробити проєкти відновлення та зберегти історію для майбутніх поколінь», – підкреслив т.в.о. Міністра.

Виконавчий директор ALIPH Валері Фріланд запевнив у готовності фонду і надалі надавати сталу допомогу Україні у сфері захисту культурної спадщини. 

«Наш фонд підтримує п’ятсот проєктів, що стосуються охорони культурної спадщини, у країнах, зокрема, які знаходяться у зоні конфлікту. Ми не очікували, що нам доведеться працювати в Європі. Наразі ми підтримали численні проєкти в Україні, і ця робота триватиме», – сказав він. 

Своєю чергою Ростислав Карандєєв розділив потреби України щодо збереження культурної спадщини на кілька блоків. Перший – це оперативні потреби, які включають витратні матеріали для поточних швидких ремонтів. Другий – це повне відновлення об’єктів, будівель та артефактів. Цей процес є тривалим і вимагає значних зусиль. Третій блок передбачає допомогу від фахівців у галузі реставрації, які мають великий досвід та експертизу. Останній, але не менш важливий блок – діджиталізація, що включає 3D-сканування, створення реєстрів та баз даних.

«Ми просимо розглянути можливість взяти під патронат один або декілька зруйнованих обʼєктів культурної спадщини та допомогти у проведенні повного спектру реставраційних робіт. Фокус на конкретних пам’ятках є дієвим підходом, оскільки він сприяє активізації та розширенню горизонтальної співпраці між культурними інституціями, залучає фахівців і розширює мережу підготовки фахівців у галузі реставрації», – зауважив т.в.о. міністра.

Сторони висловили подяку за детальну і оперативну дискусію, обрали координаторів і домовилися про подальші кроки. 

Довідково:

Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів (ALIPH) був створений у березні 2017 року за підтримки Франції, Об’єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Кувейту, Марокко, Люксембургу, Китаю і Швейцарії, а також приватних партнерів. 

У березні 2022 року ALIPH запустив «План дій із захисту української культурної спадщини». На сьогоднішній день вже розподілено понад 5,3 млн доларів США через різні ініціативи. Серед них 175 проєктів, які фінансуються для підтримки понад 360 організацій, понад 300 музеїв, архівів, бібліотек та інших закладів культурної спадщини в Україні.

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики