Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Голодомор. Історії роду»: Держмистецтв запустило онлайн-проєкт до 90-тих роковин Голодомору

Стартував онлайн-проєкт Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, покликаний вшанувати пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років, спонукати українців досліджувати свою історію й  показати глибину трагедії на конкретних прикладах простих українських родин.

Протягом місяця до Дня пам’яті жертв голодоморів, який цьогоріч припадає на 25 листопада, Держмистецтв на своїх сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram публікуватиме історії-оповіді, записані зі слів очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 років, та закликає українців долучатися власними дописами та розповідати про свідчення їхніх родичів тих страшних подій. 

У Держмистецтв переконані, що в родинах багатьох українців є свої унікальні історії, пов’язані з цією трагедією. У когось родичі боялись про це розповідати, у когось говорили коротко, натяками, або описували лише якийсь один епізод, що їм запам’ятався, але всі ці історії важливі не лише для окремої родини, а й для нашої країни загалом. Ці відомості, як пазли, складають велику картину всезагального та всенародного лиха, яке огорнуло землі України в 1932-1933 роках.

Щоб долучитись до проєкту, потрібно опублікувати на власних сторінках у Facebook чи Instagram родинну історію про геноцид, який переживали рідні, та додати хештег #Голодомор_Історії_роду і позначити Держмистецтв у своїх дописах.

В межах проєкту «Голодомор. Історії роду» вже поширили три матеріали. Зокрема, охочі можуть ознайомитися з історією Матусевич (Матушевич) Наталі Леонівни (1911-1974) з села Мала Вільшанка Київської області, Янчук (Крекотень) Ольги Андріївни (1927 року нар.) та Янчука Матвія Григоровича (1926 року нар.) з села Хотів Київської області, а також з історією Снігура Антоніна Степановича (08.10.1925-31.01.2006) з села Водяне, що на Черкащині. 

Детальніше про проєкт – на сайті Держмистецтв

Вас може зацікавити

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»