Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Громади будуть отримувати якісні та доступні культурні послуги, – Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 22 листопада 2023 року, Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому розроблений Міністерством культури та інформаційної політики проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» щодо соціальних нормативів у сфері культури». Ним передбачено розмежування культурних та соціальних закладів і послуг.

«Ці зміни до законодавства сприятимуть виконанню завдань децентралізації громади отримуватимуть якісні культурні послуги. Крім того, послуги стануть доступнішими», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Водночас закон визначає чіткий перелік державних соціальних нормативів у сфері культури, а також встановлює мінімальні стандарти забезпечення населення культурними послугами. Відтепер вони відповідатимуть вимогам Закону України «Про культуру». 

Крім того, у законопроєкті виокремили сферу культури, заклади культури та культурні послуги, які в чинному Законі України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» належать до соціально-культурних. 

Вас може зацікавити

«THE SOUND OF UKRAINE»: у Японії відбувся імерсивний концерт до другої річниці повномасштабної війни в Україні

У МКІП обговорили проєкти відновлення Одеси, які фінансуватиме Італія