Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«GUERRE EN UKRAINE»: в Музеї війни відбулось відкриття виставки французького вуличного художника Крістіана Ґемі, відомого як C215

8 липня у виставковому центрі Національного музею історії України у Другій світовій війні відбулась презентація виставки французького вуличного художника Крістіана Ґемі, відомого як C215, «GUERRE EN UKRAINE». Проєкт реалізовано за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Переглянути фотоальбом

На виставці представлені найновіші роботи митця, створені в Україні під час повномасштабної російсько-української війни. Вони є рефлексією автора на жорстокість агресора та хоробрість українського народу в боротьбі за свою свободу й мирне майбутнє всієї Європи. 

З перших днів повномасштабного вторгнення С215 підтримує Україну, він не раз відвідував українські міста, які стали цілями для російських ракет і дронів, а також визволені від окупанта території. Працюючи з трафаретами, художник створив промовисті артефакти в різних регіонах України – від муралів у Києві та Львові до малюнків у Бучі й Гостомелі. 

Центральна інсталяція виставки – символічний блокпост, що уособлює стійкість захисників України, перетворений митцем на артоб’єкт. Важливою віссю проєкту є серія портретів захисників, які віддали свої життя, боронячи Україну. Чоловіки й жінки, старші й молодші, відомі та менш відомі – образи цих героїв були створені Крістіаном Ґемі й доповнені автентичними предметами з колекції Музею війни, що належали воїнам за життя. 

Частина експонованих робіт С215 створена на артефактах війни, зібраних Музеєм під час експедицій до постраждалих регіонів України. На відкритті виставки була можливість безпосередньо зустрітися та поспілкуватися з французьким митцем.

Вас може зацікавити

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

МКІП затвердило методичні рекомендації щодо забезпечення безбар’єрності у сфері медіа

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»

Film Industry Office: у межах 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся захід від програми ЄС «Креативна Європа»