Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Галина Григоренко взяла участь у стратсесії зі створення національної системи відновлення психічного здоров’я

Заступниця Міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко взяла участь у стратегічній сесії Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

Стратсесія відбулася у межах роботи над Національною програмою психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

«Психологічна допомога має стати такою ж повсюдною, як і загальномедична. Щоб нею міг скористатися абсолютно кожен житель країни. Але при цьому потрібно розуміти, що стовідсоткових відповідей і рекомендацій нам ніхто не дасть. Бо ніхто не знає нашу ситуацію й наших людей так, як ми», – зазначила Олена Зеленська.

Мета стратегічної сесії – залучити представників різних відомств до розробки цільових послуг з психічного здоров’я для різних груп населення. 

«Охорона психічного здоровʼя українців – це наскрізна задача багатьох відомств, не тільки тих, хто безпосередньо відповідає до здоровʼя наших громадян. Терапевтична роль мистецтва та можливості проживати біль і травми через мистецькі практики – це те, чим ми можемо допомогти і долучитись. Вірю, що державна програма допоможе усім нам не втрачати фокус уваги на найважливішому – людині», – наголосила Галина Григоренко.

Довідково: Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»