Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Harmony Square: онлайн-гра про фейкові новини

У рамках щорічного Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності психологи Кембридзького університету за підтримки Нацагентства з кібербезпеки та захисту інфраструктури США (CISA), нідерландського медіаколективу «DROG», дизайнерської агенції Гусмансона та компанії «Park Advisors» розробили спеціальну онлайн-гру «Harmony Square» з метою «вакцинації» суспільства від політичної дезінформації.

Що це?

Harmony Square – коротка безкоштовна онлайн-гра, що покликана допомогти гравцям стати більш стійкими до міс- та дезінформації. 

Наприкінці вересня 2022 було запущено українську версію онлайн-гри, яка стала сімнадцятою версією міжнародного проєкту з медіаграмотності, що адаптована до національного контексту.

Що отримають під час гри гравці? 

Гравці дізнаються, як створюється і поширюється політична дезінформація. За статистикою після практикуму гравці проявляють психологічний спротив методам маніпуляції, якими послуговується політична дезінформація, підвищують рівень критичного мислення і не поширюють такий контент серед учасників своїх мереж.

На чому базується гра? 

Гра базується на теорії «щеплення»: вплив на людину невеликої «дози» звичних методів, які використовують під час поширення фейкових новин, дозволяє краще виявляти та ігнорувати дезінформацію, якщо вона стикнеться з нею в майбутньому.

Коли гравці розуміють, яким чином можна спровокувати політичний розбрат у грі, використовуючи всі методи – від ботів до залучення фальшивих експертів, – вони отримують своєрідну «психологічну вакцину» для протидії таким явищам у реальному світі.

Як відбувається гра?  

Протягом 10-ти хвилин відбувається активне експериментальне навчання через виконання вправ на перспективу: перед гравцями поставлене завдання поширювати дезінформацію і розпалювати внутрішні суперечності в тихому і мирному районі – на площі «Гармонії».

Гра має 4 рівні, на яких користувачі вивчають 5 технік маніпуляції, що найчастіше використовуються під час поширення політичного медіаконтенту:

●  троллінг;

●  використання емоційної мови;

●  штучне збільшення обсягів аудиторії контенту через використання ботів і фейкових вподобайок;

●  поширення теорії змови;

●  поляризація аудиторії.

«Harmony Square» покращує здатність людей ідентифікувати правдиву інформацію та дезінформацію; рівень впевненості під час ухвалення власних рішень; ймовірність поширення дезінформації через друзів у власній мережі (у бік зменшення таких випадків).

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду