Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле разом з Олександром Ткаченком відвідали Чернігівщину та зустрілися з Президентом України Володимиром Зеленським

Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле, перебуваючи в Україні з дводенним візитом, відвідала Чернігівщину. Це особливо значимо у ці дні – першу річницю з деокупації Чернігівської області. 

Перебуваючи на Чернігівщині, Одрі Азуле зустрілася з Президентом України Володимиром Зеленським і Міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком.  

Глава Української держави відзначив важливість солідарності ЮНЕСКО з народом України в умовах повномасштабної російської агресії.

«Дякую за реальні результати вашої роботи й підтримки України. Ми воюємо на полі бою за цінності демократії, свою свободу та незалежність, за майбутнє наших дітей, а також за наші історичні цінності й культурне надбання. Дуже важливо їх захистити», – зазначив Володимир Зеленський.

Сторони також відзначили важливість членства України в ЮНЕСКО, яке нараховує вже 69 років та характеризується активною міжнародною співпрацею в науковій, освітній та культурній сферах.

Під час перебування у Чернігові, Одрі Азуле разом з Міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком та першою заступницею Міністра закордонних справ Еміне Джапаровою також відвідали загальноосвітню школу №27, де нині облаштоване велике бомбосховище під навчальні класи та частково зруйновану пам’ятку архітектури місцевого значення – обласний молодіжний центр, куди у лютому 2022 року поцілила ракета. 

Потому делегація відвідала відомий Чернігівський Вал. 

У ході візиту Міністр культури та інформаційної політики повідомив, що МКІП готуватиме номінаційне досьє на внесення культурного ландшафту  Чернігова до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

«Чернігів – одна з наших перлин, стародавнє місто з безліччю пам’яток та природних багатств. Зокрема Чернігівський дитинець (вал) з Спасо-Преображенським храмом та інші церкви Х-ХІ століття, комплексами монастирів Троїцького та Єлицького. Чернігівський колегіум, будинок гетьмана Івана Мазепи, обласний історичний музей – все це має бути частиною всесвітньої спадщини. Тому ми готуємо номінаційне досьє на внесення культурного ландшафту Чернігова до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – сказав Олександр Ткаченко.  

Також Міністр висловив надію на допомогу ЮНЕСКО у відбудові освітніх та культурних об’єктів Чернігова.

Нагадаємо, рік тому російські загарбники завдали значних руйнувань на території Чернігівської області. За даними Чернігівської ОВА, російські військові вбили близько 700 осіб, ще 1000 людей отримали поранення.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони