Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Гостинний двір взято під державну охорону

Відсьогодні Гостинний двір знаходиться під державною охороною. Національна поліція України охоронятиме цю пам’ятку культурної спадщини національного значення, змінивши приватну охорону колишнього орендаря.

“Встановлення державної охорони – перший крок для того, щоб розпочати в Гостинному дворі термінові протиаварійні роботи, допоки з урахуванням думки фахівців, суспільства, не буде затверджено концепцію розвитку Гостинного двору та розроблено науково-проектну документацію”, – прокоментував Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Гостинний двір на Контрактовій площі у Києві – пам’ятка архітектури, збудована у ХІХ ст. Будівля є центральним елементом Пам’ятки архітектури і містобудування «Комплекс споруд Контрактової площі, Х – кінець XIX ст.», яка є однією з найдавніших площ Києва.

Нагадаємо, що за часів президентства Віктора Януковича Гостинний двір планували перебудувати під торговельно-офісний центр. У лютому 2018 року Київський апеляційний господарський суд повернув будівлю Гостинного двору державі. Вона була передана в управління Фонду держмайна України. Проте протягом кількох років пам’ятка перебувала у занедбаному стані, а її подальша доля не була визначена.

Для збереження та реставрації споруди Міністерство культури та інформаційної політики вийшло з ініціативою присвоїти Гостинному двору статус пам’ятки культурної спадщини національного значення. Уряд прийняв відповідну постанову 19 травня 2021 року. Будівля була передана в управління Міністерству культури та інформаційної політики, її взято на баланс заповідника «Софія Київська».

В планах МКІП – провести реставрацію Гостинного двору в рамках проєкту “Велика Реставрація» та з часом створити в ньому культурно-публічний простір, залучивши до обговорення цього проекту представників мистецької спільноти та громадськості.

Вас може зацікавити

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку

20 видавництв представили Україну на щорічному Варшавському міжнародному книжковому ярмарку