Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Гранд-концерт «Соломія. Brava!» до 150-річчя Соломії Крушельницької зможуть побачити глядачі з усього світу

23 вересня, у день 150-річчя Соломії Крушельницької, на сцені Львівської національної опери відбудеться Гранд-концерт «Соломія. Brava!». Подію відвідає Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Початок концерту о 18:00 (за Києвом). У програмі прозвучить світова оперна класика, яку на кращих оперних сценах чотирьох континентів виконувала Соломія Крушельницька. 

Гранд-концерт, що відбудеться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, транслюватиметься наживо на YouTube каналі Львівської національної опери – https://youtu.be/kQ-tXDj7PRY , тож послухати його зможуть глядачі зі всього світу. 

Перед концертом відбудеться пресконференція, де спікери розкажуть про всі заходи, присвячені 150-річчю української оперної діви, а також відкриття виставки відкриття виставки про Соломію Крушельницьку «Історія тріумфу».

Під час концерту прозвучать арії, хори та ансамблі з опер італійських, французьких та німецьких композиторів, адже сама Соломія Крушельницька виконувала приблизно 60 оперних партій вісьмома мовами! 

Тож у програмі – фрагменти з опер «Мадам Баттерфляй» та «Манон Лєско» Дж. Пуччіні, «Фаворитка» Г. Доніцетті (у якій дебютувала Крушельницька), «Кармен» Ж. Бізе, «Фауст» Ш. Гуно, «Саломея» Р. Штрауса, «Трубадур», «Ернані», «Отелло» Дж. Верді, «Тангойзер», «Лоенґрін» Р. Ваґнера. Варто зазначити, що не всі з названих опер виконуються в Україні, тож для слухачів буде особлива нагода насолодитися розмаїттям кращих оперних арій, хорів та ансамблів світової оперної класики.

Зірковим гостем Гранд-концерту буде італійський диригент Альберто Веронезі, художній та музичний директор престижного міжнародного фестивалю Джакомо Пуччіні в Торре-дель-Лаго. Серед виконавців – запрошені співаки та співачки з усіх оперних театрів України, тож символічно, що ювілей Соломії Крушельницької об’єднає на сцені кращих оперних виконавців Львова, Одеси, Києва, Дніпра та Харкова.

Солісти вечора – артисти Львівської національної опери Любов Качала, Людмила Корсун, Дар’я Литовченко, Софія Соловій (сопрано), Тетяна Вахновська (мецо-сопрано), Олег Лановий, Віталій Роздайгора (тенори), Роман Страхов (баритон), Тарас Бережанський, Володимир Шинкаренко (баси) та запрошені виконавці – Катерина Миколайко (Дніпро), Алла Мішакова (Харків) (сопрано), Олег Злакоман (тенор, Одеса), Сергій Ковнір (бас, Київ) та Олександр Шульц (тенор, Німеччина). Хор й оркестр Львівської національної опери.

Нагадаємо, в межах відзначення 150-річчя Соломії Крушельницької Львівський національний академічний театр опери та балету підготував низку заходів

Партнери заходів – ЮНЕСКО, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Посольство Італійської Республіки у Києві, Інституту італійської культури в Києві, Міжнародний фестиваль Джакомо Пуччіні, Музично-меморіальний музей імені Соломії Крушельницької у Львові, Львівський державний музичний ліцей імені Соломії Крушельницької. 

Айдентику святкування можна завантажити за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1QOd7ya1MLxbtIKd5mXpnlc008nspXrh0?usp=sharing

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму