Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«І постала Церква Велика на пагорбах Печерських»: У Києво-Печерській лаврі відкрилась виставка з нагоди 950-річчя Успенського собору

28 серпня до 950-річчя закладення Успенського собору та Успіння Пресвятої Богородиці в Успенському соборі відбулась Святкова Божественна Літургія та відкрилась виставка «І постала Церква Велика на пагорбах Печерських». Службу провів Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.

Фотогалерея

«Українці – нація, багата своєю історією та спадщиною. Зберігати нашу ідентичність та духовні канони неможливо без збереження першоджерел, які нас сформували. Це важлива місія нашого покоління. Держава підтримує і надалі буде знаходити необхідні ресурси для збереження та відновлення надбання нашого народу», – зазначив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Експозиція представляє унікальну архітектурну пам’ятку княжої доби – Велику Печерську церкву. На виставці представлені історичні та мистецькі пам’ятки ХІ–ХХ ст. зі збірки Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». Вони висвітлюють історію спорудження храму в Княжу добу.

«Успенський собор – це одна із духовних святинь України. 950 років тому тут було закладено перший камінь у будівництво собору, який багато руйнувався. Але увесь час собор відроджувався. Заповідник сьогодні має важливу місію, він несе справжню давню історію й передає її майбутнім поколінням», – сказав в.о. гендиректора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко.

Відвідувачі виставки можуть побачити зразки плінфи ХІ–ХІІ ст., зокрема, зі знаками та малюнками давніх майстрів, голосники, смальта, фрагменти орнаментованих шиферних плит, які у давнину оздоблювали стіни храму.

Серед експонатів – унікальний рельєф із зображенням Богородиці – Оранти ХV ст., ікони написані на плінфі наприкінці ХІХ ст. Уявлення про первісний вигляд храму в ХІ–ХІІІ ст. надають варіанти реконструкцій зроблені архітекторами на основі архітектурно-археологічних досліджень пам’ятки.

Виставка організована за підтримки Благодійного Фонду «Українська Лавра». Куратори виставки: науковці, Ірина Шульц та Роман Качан.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму