Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Інформаційний Рамштайн та приєднання України до Democratic newsroom – Олександр Ткаченко на зустрічі з міністрами культури й медіа країн «Великої сімки»

14 листопада на запрошення Міністерки Німеччини з культури та ЗМІ Клаудії Рот, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко  долучився до онлайн зустрічі міністрів медіа країн «Великої сімки», аби обговорити спільні дії щодо протидії російській пропаганді та дезінформації. 

Український міністр поінформував представників G7 про ситуацію в Україні, зокрема про роботу медіа під час війни. Внаслідок російської агресії в Україні загинуло 43 журналісти, було вчинено 457 злочинів проти журналістів, пошкоджено інфраструктуру, ринок реклами перестав функціонувати. 

Своєю чергою російські пропагандисти неодноразово лякали світ застосуванням Росією ядерної зброї, погрожували європейським державам війною за підтримку України, здійснювали газовий шантаж, сприяли виникненню агресивних настроїв росіян проти всього демократичного світу тощо.

«Швидкість та масштаби, з якими росія поширює фейки та небезпечні наративи по світу й скільки ресурсів в це вкладає не може не лякати. Запропонував план та напрямки співпраці в форматі ініціативи «Інформаційний Рамштайн». Це санкції проти російських рупорів пропаганди, криміналізація поширення дезінформації, підтримка українських медіа всередині країни та в світі. Та головне це спільні злагоджені дії всього демократичного світу проти російської інформаційної зброї. Україну запросили долучитись до нової ініціативи Democratic newsroom механізм спільної роботи провідних інформаційних агенцій країн G7. Вірю, що разом ми не дамо цьому мороку ширитись світом», – сказав ОлександрТкаченко, Міністр культури та  політики України.

Багато пропагандистських ЗМІ вже заблоковані в країнах G7, але деякі телеканали все ще ведуть мовлення через європейські супутники. Наприклад, Eutelsat транслює близько десяти безкоштовних каналів на інших супутниках у Європі та інших частинах світу. Зокрема, канал RT Arabic говорить не лише на території Європи, а й на Близькому Сході та в Північній Африці, де односторонньо транслюються російські наративи про війну в Україні.

Олександр Ткаченко запропонував країнам G7 основні кроки в рамках ініціативи «Інформаційний Рамштайн»:

  • реалізовувати спільні заходи щодо протидії дезінформації, зокрема сприяти співпраці інформаційних агентств;

  • запровадити санкції проти російських пропагандистів, які поширюють пропаганду у світі;

  • сприяти міжнародному мовленню українських каналів, зокрема телеканалу «FREEDOM»;

  • надати негайну підтримку для захисту та збереження медіа, які працюють в Україні;

  • розширювати «культурні санкції»;

  • забезпечити системну співпрацю на урядовому рівні;

  • розробити цифрову базу даних;

  • забезпечити широку інституційну співпрацю;

  • створити Фонд підтримки українських ЗМІ.

Зокрема наразі йдеться про введення санкцій проти «НТВ», «НТВ Мир», «Первого каналу Росія», «РенТВ», «Росія 1», «Росія 24», «5ТВ», телерадіокомпанії «Петербург» (Радіо «Петербург», 5-tv.ru, Петербург – 5 канал, 5 Міжнародний), які поширюють російську пропаганду та дезінформацію. 

Нагадаємо, раніше у МКІП відбулась зустріч послів «Великої сімки» з представниками українських медіагруп, які мовлять в телемарафоні «Єдині новини» та Freedom. Йшлося про роботу телемарафонів та координацію зусиль задля протидії російській пропаганді та дезінформації.

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»