Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Історичний проєкт МКІП «Тризуб Батьківщини»: на щиті монумента «Батьківщина-мати» з’явиться український герб

Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує про запуск масштабного проєкту «Тризуб Батьківщини». Нарешті українці позбудуться герба СРСР, а на щиті монумента «Батьківщина-мати» з’явиться тризуб. Саме цей символ сьогодні втілює не тільки почуття національної гідності, а й підкреслює історичний спадок та велич українців. Так Україна продовжує долати негативні наслідки комунізації та русифікації. 

Подія має велике національне та символічне значення в історичному контексті. Переосмислити монумент намагались від отримання Україною незалежності. Однак лише зараз цей процес завершується. Вже з липня розпочинається процес монтажу художньої композиції «Тризуб» на щиті «Батьківщина-мати». Далі – виготовлення композиції, проведення підготовчих робіт, виготовлення та встановлення конструкція для монтажних робіт, безпосередній демонтаж герба СРСР та монтаж тризуба. 

Переглянути відео

«На процес подолання наслідків радянізації, русифікації та комунізації окрім законодавчого, є серйозний суспільний запит. Заміну герба СРСР на тризуб рік тому підтримали 85% респондентів, які взяли участь в опитуванні в «Дії». І це опитування стало найбільш масовим. 

Ми вже понад рік працюємо над цим кейсом і нарешті можемо повідомити про всі деталі історичного проєкту «Тризуб Батьківщини». Це дуже складний процес, тому ідеї та наміри зробити це досі залишалися нереалізованими. Гроші на відновлення історичної справедливості нині зібрано виключно від великого бізнесу, який хоче бути причетним до великого в усіх сенсах проєкту. 

Отже, ми працюємо з унікальною скульптурою-представницею старшого покоління, яка приймає всім своїм сталевим серцем нову реальність й робить свій внесок у боротьбі за нашу свободу й незалежність», – сказав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики. 

Наразі проєктною організацією ТОВ «Український інститут сталевих конструкцій  ім. В. М. Шимановського» вже розроблено проєкт заміни герба СРСР на Тризуб. Новий герб – це об’ємна (не пласка) конструкція. Для її улаштування використовується 2 типи металу: нержавіюча сталь українського виробництва «Запоріжсталь» Групи Метінвест та закордонного виробника. Сам монумент «Батьківщина-мати» було вироблено зі сталі «Запоріжсталі», «Азовсталі» та ММКІ.

Враховуючи складні економічні умови, спричинені російською агресією, встановлення тризуба на щиті «Батьківщина-мати» реалізується виключно за підтримки великого бізнесу. Вартість проєкту – 28 млн грн. Її вдалося суттєво знизити порівняно з першими проєктними розрахунками. Це стало можливим завдяки додатковим дослідженням, залученню експертів та використанню провідних європейських технологій у виконанні робіт. 

МКІП вдячний донорам та партнерам, які відгукнулися на заклик долучитися до проєкту. Група Метінвест безкоштовно виготовляє та передає державі частину сталі для нового герба-тризуба, а також виступає фінансовим партнером проєкту. Фінансовими партнерами також виступили: НАК «Нафтогаз України», Монобанк, Ощадбанк, ПУМБ, фонд BGV Геннадія Буткевича, Нова Пошта, ПриватБанк, Український Аграрний Холдинг, Перша Приватна Броварня, КАН Девелопмент та КАНБУД, ОТП Банк, WOG, Асоціація  «Незалежна асоціація банків України». 

Партнером в акумулюванні джерел фінансування виступає ГО «Агенція стійкості культури» (ACURE). Дана організація співпрацює з Штабом порятунку спадщини для надання допомоги закладам та установам культури під час військової агресії рф в Україні.  

Скульптор проєкту – Олексій Пергаменщик. Випускник Республіканської Художньої школи та Національної Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури. Митець заснував творчу майстерню «Пергамос» і займається різьбленням у камені без використання гіпсової моделі. Його твори відрізняються високою майстерністю та ілюструють багату історію України.

Онук та нащадок одного з авторів скульптури «Батьківщина-мати» – скульптора Василя Бородая – підтримує ідею заміни радянської символіки на скульптурі на тризуб. Він вважає це вимогою часу, історичною справедливістю та свідченням нової реальності.

Нагадаємо, Закони України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України» передбачають вилучення з окремих об’єктів культурної спадщини символів російської імперської та радянської тоталітарної політики. Монумент «Батьківщина-мати» – це пам’ятка місцевого значення, тому його охорона визначається законом «Про охорону культурної спадщини» і передбачає реалізацію проєкту. 

Попереду багато цікавого. Слідкуйте за всіма етапами реалізації історичного проєкту.

Вас може зацікавити

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я