Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Івано-Франківський національний драмтеатр передано Міністерству культури та інформаційної політики України

12 квітня Уряд завершив процедуру передачі Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України.  

“Франківці давно заслужили на це, що доводить проактивна позиція колективу від початку повномасштабного російського вторгнення на територію України», коментує Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. 

Франківський драмтеатр в умовах війни відновив покази вистав. Замість сцени актори грають у бомбосховищі. Ця ініціатива належить не тільки театру, а й містянам та гостям Івано-Франківська. Адже місто прийняло багато переселенців. Загалом всі українці сьогодні потребують відчуття причетності до культурного надбання.  

«З безпрецедентною воєнною агресією росії проти України ми спостерігаємо кричущий наступ ворога на все українське: культуру, мистецтво, історію, все, що ідентифікує та згуртовує українців. Тому сьогодні, як ніколи, важливо підтримувати українські театри та робити все можливе, щоб поступово заклади культури запрацювали. Все це сприятиме нашому єднанню та перемозі”, – додає Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.  

Нагадаємо, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка це перший на Прикарпатті професійний український театр, створений 20 грудня 1939 року.  Статус національного отримав у 2019 році. Будівля театру налічує понад 13 тис. кв м. Серед знакових вистав театру називають постановки Ростислава Держипільського «Солодка Даруся» та «Нація».

 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві