Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Кабмін схвалив пропозиції щодо застосування персональних санкцій через незаконні розкопки в Криму

1 липня Уряд схвалив пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних санкцій до осіб, причетних до незаконних археологічних розкопок, досліджень об’єктів культурної спадщини, самовільного розкопування військових поховань на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. 

Список ще розгляне Рада національної безпеки та оборони України та Президент України. Окрім всього, їхнє погодження дозволить з таким же списком звернутись до міжнародної спільноти і ввести дзеркальні санкції.

“Україна чітко і своєчасно реагує на факти порушення міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях. Всі, хто причетний до незаконних варварських дій на території України, має бути покараним. Проведення рф археологічних розкопок на території тимчасово окупованого Кримського півострова повністю суперечить міжнародному праву в галузі культурної спадщини. Все, що творять росіяни в Криму, на території України, у всьому світі це тільки агресія, провокації, маніпуляції, террор та абсолютне зло. Цій країні не місце у цивілізованому світі”, зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Запровадження персональних спеціальних економічних санкцій до осіб, причетних до незаконних розкопок та досліджень в Криму:

  • унеможливить в’їзд фізичних осіб зі санкційного списку на територію України. Також вони не зможуть розпоряджатися своїм майном в Україні;

  • стане передумовою для згортання наукових досліджень в галузі археології Північного Причорномор’я; 

  • створить перешкоди для незаконних археологічних розкопок і наукових досліджень в тимчасово окупованому Криму;

  • унеможливить представлення результатів наукових досліджень, зокрема перед міжнародною науковою спільнотою;

  • унеможливить використання інституцій ЮНЕСКО для опосередкованої легітимації спроби анексії Автономної Республіки Крим.

Таке рішення Кабінет Міністрів України прийняв з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України, що були порушені внаслідок незаконних дій фізичних осіб.

Пропозиції до санкційного списку підготували Міністерство культури та інформаційної політики разом з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

 Згодом рішення буде оприлюднено на Урядовому порталі.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони