Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Катерина Чуєва обговорила з представниками ЮНЕСКО актуальні питання збереження культурної спадщини України

Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України, взяла участь у засіданні дорадчої групи донорів Фонду «UNESCO Heritage Emergency Fund в Парижі (Франція). Під час візиту вона також провела низку робочих зустрічей з представниками ЮНЕСКО, зокрема, з Лазаре Еллунду Ассомо, директором Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Засідання Дорадчої групи донорів очолили співголови: Ернесто Оттоне, який також є заступником генерального директора ЮНЕСКО, та Халвор Хвідеберг, очільник представництва Норвегії при ЮНЕСКО.  Ернесто Оттоне зазначив, що досвід України підтвердив необхідність розробки нових механізмів надання та координації допомоги, оскільки вперше виникла ситуація, коли Фонд надає допомогу під час війни, а не у пост-конфліктний чи післявоєнний період.

Було також розглянуто звіт Фонду за 2022 рік, котрий буде перекладено всіма офіційними мови ООН, крім російської. Основні донори Фонду, що були присутні на заході, зокрема Норвегія, Естонія, Канада, Катар та Князівство Монако, підтвердили готовність продовжувати надавати підтримку Україні.

«Від імені Міністерства культури та інформаційної політики України хочу висловити вдячність за всю підтримку, яку ми отримали і продовжуємо отримувати від ЮНЕСКО та  держав-учасниць Конвенції. Жодна країна не здатна самотужки подолати виклики, котрі постають, якщо війна приходить на її землю. Досвід України підтверджує, що світ не залишив нас сам на сам у цій боротьбі. Ми віримо у дієвість міжнародних організацій і ефективність взаємної підтримки та співпраці. Численні проєкти, які були започатковані протягом останнього року у сфері матеріальної та нематеріальної спадщини за підтримки ЮНЕСКО та інших міжнародних партнерів, як всередині, так і за межами України, надають впевненість українцям у підтримці й наснагу долати виклики воєнного часу. Все те, що ми робимо зараз, створює підґрунтя для розбудови сталого громадянського суспільства, професійних спільнот та нової моделі захисту і управління національною спадщиною. Це не тільки допомога тут і зараз, це інвестиції в майбутнє. Ми готові поділитися набутим досвідом та сподіваємося, що одного дня Україна зможе сама надавати допомогу тим, хто її потребує», – зазначила Катерина Чуєва.

Довідково: Heritage Emergency Fund – це механізм нецільового фінансування, за участю багатьох донорів, який був заснований ЮНЕСКО в 2015 році з метою надання організації можливості швидко та ефективно реагувати на надзвичайні ситуації, спричинені конфліктами та катастрофами. Це один з ключових фондів ЮНЕСКО, який з самого початку повномасштабного вторгнення росії на територію України активно мобілізувався для підтримки заходів реагування на надзвичайні ситуації з метою захисту культурної спадщини та культурного розмаїття в Україні. Наразі Фонд підтримав 14 проєктів в сфері культурної спадщини в Україні, зокрема ті, що стосуються цифрової трансформації, збереження матеріальної та нематеріальної спадщини, підтримки жінок-мисткинь та фахівців у галузі культурної спадщини, а також боротьби з незаконним обігом української культурної спадщини та іншими сферами.

Вас може зацікавити

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»