Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

KharkivMusicFest розпочнеться концертом однієї з найвідоміших скрипальок України Богдани Півненко

13 квітня до Харкова повертається KharkivMusicFest. Це один із найочікуваніших музичних фестивалів міста. Цьогоріч він пройде з 13 квітня по 30 червня. Організатором події є фонд громади Харкова «Толока». Особливість цьогорічної програми – переважно українські імена як музикантів, так і композиторів, чиї твори звучатимуть.

Головною подією відкриття фестивалю стане виступ Богдани Півненко на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка/Схід Опера. Її називають «українським Паганіні в спідниці», вона одна з найвідоміших скрипальок України. Богдану справедливо називають амбасадоркою української культури – за цей рік вона мала безліч концертів по всьому світу. Скрипалька виступала як солістка з провідними українськими оркестрами та презентувала українську музику у всьому світі, зокрема у таких престижних залах як Карнегі хол, Берлінська філармонія, Палац каталонської музики в Барселоні та ін.

Виступ Богдани відбудеться у супроводі Фестивального оркестру KharkivMusicFest. А це означає, що у складі оркестру братимуть участь музиканти Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка/Схід Опера, Харківської обласної філармонії, Харківського молодіжного академічного симфонічного оркестру та Харківського університету мистецтв ім. І. Котляревського.

Програма концерту об’єднала «Пори року» українських композиторів сучасності Золтана Алмаші і Олександра Гоноболіна та знамениті «Пори року» Антоніо Вівальді та «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццоли.

Диригувати буде Юрій Яковенко – заслужений діяч мистецтв України, диригент, який завжди готовий до експерименту. Уже близько 20 років він працює в Харківському національному театрі опери та балету. Митець добре відомий в Україні та за її межами як винахідливий автор аранжувань і музичний керівник знакових концертних програм і шоу.

20 квітня та 5 травня в рамках фестивальної програми в залах Харківського національного університету мистецтв імені І. Котляревського пройдуть камерні концерти «Музика спротиву і надії». Ідея проєкту – презентація творчості українських композиторів. Цьогоріч фокус саме на харківських митцях. Пролунає скрипкова музика: виконавці Дмитро Амстибовський, Станіслав Калінін та твори молодих композиторів Харкова, написані 2022 року.

В червні на поціновувачів фестивалю чекає концерт-імпровізація з поєднанням українського та грецького фольклору з бузукі (Катя Курдиновська, Ігор Ходжаніязов) та концерт Inside the war, де будуть виконані твори лауреатів щорічного Міжнародного конкурсу молодих композиторів ім. Б. Лятошинського. Твори представляють собою музичні рефлексії написані під час війни.

Крім того, в червні відбудеться сольний концерт Акселя Колстеда – норвезького піаніста-соліста, композитора, який написав понад 40 творів для різних ансамблів, сольних інструментів та оркестрів. Закриття фестивалю ознаменується виступом Фестивального оркестру KharkivMusic Fest.

Однією з візитівок фестивалю є розписані піаніно проєкту Art Piano, який  є частиною програми для широкої аудиторії. Цього року інструментів буде 6, всі вони будуть розташовані на безпечних локаціях міста – метро, ТЦ Французький бульвар тощо.

Організатори також підготували серію цікавих бесід для широкої аудиторії KharkivMusicFest Talks, де спікерами виступлять провідні музичні діячі України, США та Європи. Серед запрошених гостей – видатний український композитор, автор понад 100 музичних творів Олександр Щетинський; світова зірка джазової музики Леонід Чижик – людина неймовірної музичної фантазії; американський композитор, піаніст та популяризатор сучасної музики Річард Камерон Вульф; композитор, диригент, піаніст, популяризатор українського музичного мистецтва Вірко Балей та інші. Зустрічі переходитимуть онлайн, взяти участь у них зможуть всі охочі.

Родзинкою програми стане експериментальний танцювальний проєкт, втілений разом з видатною німецькою хореографкою, танцівницею Сашою Вальц, в якому візьмуть участь українські танцівники різного віку та рівню підготовки.

Дата відкриття: 13 квітня

Час: 17.00

Місце: Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка/Схід Опера 

Контакти для ЗМІ:

Ірина Пелипко,PR-директорка Kharkiv Music Fest, 097-93-88-77-2

Вас може зацікавити

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль