Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Харківська державна академія дизайну та мистецтв потребує допомоги

Будівля Харківської державної академії дизайну та мистецтв — пам’ятка архітектури. Вона має художню та типологічну цінність як яскравий приклад архітектури громадських споруд в стилі «українського модерну» початку ХХ ст., у якій значною мірою збережено автентичність об’ємно-просторового та стилістичного рішень.

Опис закладу

Пам’ятка є твором відомого архітектора Костянтина Жукова, видатного представника стилю українського архітектурного модерну. В цілому стилістика будівлі наслідує традиції дерев’яного культового будівництва — «закопанський» стиль даху, різьблені колони між вікнами, трапецієподібні дверні прорізи та інше.

Цікаві факти

Будинок передбачався для розміщення міської школи малювання й живопису (заснована в 1896 році на базі приватної школи малювання М.Д. Раєвської-Іванової), яка з 1912 року перетворена на міське художнє училище. У 1911 році викладач художнього училища М. Ф. Піскунов створив проєкт будинку для училища. Після обговорення проєкту було прийнято рішення зупинитись на плані будинку, який розробив архітектор Піскунов, а на рішення для фасадів провести конкурс. Замовником конкурсу виступила Харківська міська управа, яка поставила умову, згідно якої фасади повинні були бути виконані в «українському стилі». Першу премію отримав проєкт К. М. Жукова. Будівництвом споруди керував архітектор М. Ф. Піскунов. 

У 2001 році на базі художньо-промислового інституту створена Харківська державна академія дизайну і мистецтв.

Руйнування

Від обстрілів центральної частини Харкова російськими військами 2 березня будівля академії зазнала часткових руйнувань.

Як допомогти

Долучитися до відновлення пам’ятки можна тут.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони