Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Хорватія допоможе Україні у відновленні та збереженні об'єктів культурної спадщини

5 травня Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України провів онлайн-зустріч з Ніною Обулєн Коржинек, міністеркою культури та ЗМІ Республіки Хорватія.

Головною темою розмови став хорватський досвід у відновленні та збереженні культурної спадщини, а також варіанти співробітництва між країнами у цьому напрямку.

«Хорватія пропонує нам багато допомоги – від конкретних інструкцій та спеціалістів у інвентаризації та діджиталізації об’єктів (над яким ми у МКІП зараз активно працюємо) до експертизи оцінки збитків, завданих російськими окупантами нашому культурному спадку», – розповів Олександр Ткаченко.

Також йшлося про підтримку української культури, установ та митців, які залишаються в Україні, а також культурних працівників, які прибули до Хорватії, рятуючись від російських бомб та ракет. Хорватія також заявила про готовність закупити українські книжки для їх розповсюдження у своїх бібліотеках.

Олександр Ткаченко подякував хорватській колезі за розірвання культурних зв’язків з рф, а також за протидію російській пропаганді, у тому числі в культурній сфері.

«Кремлівська дезінформаційна машина досі має значний вплив на більшість європейських країн, тому наступним важливим кроком має бути повна підтримка санкцій проти російських пропагандистів на рівні ЄС. Пані Коржинек пообіцяла почати працювати в напрямку включення українського каналу в сітку телевізійного мовлення країни. Хорватський народ повинен розуміти реальні масштаби військових злочинів, які вчиняють росіяни в Україні», – повідомив Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»