Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Книга-мандрівка. Міста»: в Києві відбулась гала-презентація проєкту та мультфільму 

Вчора, 16 квітня, у кінотеатрі «Оскар» в ТРЦ «Гулівер» відбулась гала-презентація проєкту та мультфільму «Книга-мандрівка. Міста» У події  взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Дивитись фотоальбом

«Це чудовий проєкт, який справді допомагає розвивати освітню та культурну складову, а також  зацікавлює кожного, хто відкриває цю книжку, краще пізнати країну і ще більше її полюбити. В Україні понад 600 міст, великих та малих. Вони мають свою історію та мешканців, які пишаються своїми містами. Завдяки цьому проекту ми будемо пишатися і не тільки своїми рідними містами. Дякую усім, хто долучився до реалізації «Книги-мандрівки». Надалі держава підтримуватиме такі проекти, адже вони вкрай важливі для збереження українського духу», – сказав Ростислав Карандєєв у вступному слові.

Гала-презентацію також відвідали директор місії Агентства США з міжнародного розвитку USAID Джеймс Хоуп, член правління Укрзалізниці та голова пасажирського напряму Олександр Перцовський, співаки Тарас Тополя і Фагот, що озвучили анімаційний формат до цього проєкту. 

Разом з авторами серії «Книга-Мандрівка. Міста»  книжки про Київ, Запоріжжя, Миколаїв, Чернігів, Кривий Ріг та Суми презентували юні титуловані спортсмени – учасники проєкту Olympic Dreams, які вже стали свого роду амбасадорами «Книги-мандрівки» у світі і у дружніх країнах, разом зі спортивними здобутками, несуть український культурний код, в тому числі і літературну його складову.

Проєкт «Книга-мандрівка. Міста» — створено одночасно у двох форматах мультфільмів, що виходить на офіційному YouTube-каналі «Книга-мандрівка. Україна», та книг, які видані «Видавництвом Старого Лева». Проєкт розповідає про шість незламних міст України: Харків, Чернігів, Суми, Запоріжжя, Миколаїв та Київ.

Авторкою проєкту стала Ірина Тараненко. Авторами текстів до кожної подорожі містами стали письменники, журналісти та діячі культури відповідних міст у співавторстві з командою «Books&Cartoons». Так, автором книги про Харків став Сергій Жадан, Чернігів – Дмитро Кузьменко, Суми — авторства Ірени Карпи, Миколаїв — від Братів Капранових, та Запоріжжя, історію якого розповів Вадим Єрченко.

Прем’єри мультфільмів та офлайн-презентації книжок відбулись в цих містах ще в березні та протягом квітня 2024 року. 

«Книга-мандрівка. Міста» створено за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Партнери проєкту: Укрзалізниця, 1+1 media, Київстар ТБ, Novikova Agency, ТРЦ Gulliver, кіномережа «Оскар», ТМ «Моршинська», журнал VIVA.

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв зустрівся з Послом Королівства Нідерланди в Україні Єннесом де Молом

Ростислав Карандєєв зустрівся з Послом Королівства Нідерланди в Україні Єннесом де Молом

«1000-ліття європейської історії та культури»: в Києво-Печерській лаврі відбулись урочистості з нагоди 70-річчя вступу України до ЮНЕСКО

«1000-ліття європейської історії та культури»: в Києво-Печерській лаврі відбулись урочистості з нагоди 70-річчя вступу України до ЮНЕСКО