16 та 17 березня Національний музей народної архітектури та побуту України знайомить усіх охочих із давніми народними звичаями та традиціями відзначення Колодія.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/fb_img_1710671569724-1024x683.webp)
«Наша спадщина – це те, що нас сьогодні надихає. Нині важливо отримати духовний заряд, щоб бути стійкими та зосередитися на нашій справі – незламній боротьбі з ворогом. Важливо, щоб українські діти сьогодні відчували та усвідомлювали свою ідентичність. Воїни на фронті саме за це і борються», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/fb_img_1710671552676-1024x683.webp)
Так, у Музеї просто неба в Пирогові прозвучали українські народні пісні у виконанні фольклорних колективів. Своєю чергою, співробітники музею показали обряд «колодкування», розповіли про традиційну та невід’ємну страву Масниці – це вареники з сиром.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/tar_7858-1024x706.webp)
Кульмінацією відзначення Масниці став традиційний обряд спалювання опудала – «кострубатого діда», що уособлює злі сили.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/tar_8247-1024x683.webp)
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/tar_8301-1024x663.webp)