Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Комісія МКІП оглянула пам’ятку архітектури національного значення – Братський корпус на Ближніх печерах

Комісія МКІП продовжує огляд приміщень Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”. Зокрема, сьогодні відбувся огляд пам’ятки архітектури національного значення – Братського корпусу на Ближніх печерах (корпус № 44). 

Двері корпусу виявились зачиненими, тому у присутності в.о. Генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»  Остапенка М.А. та його заступника Рудника О.В. технічними працівниками Заповідника (за допомогою відповідних засобів) забезпечено доступ Комісії до вказаних приміщення. Огляд закінчено о 08:30.

У корпусі вбачаються ознаки порушення протипожежної безпеки та умов охоронного договору від 14.06.1995 року № 43 пам’ятки: «не допускати використання пам’ятки для господарських потреб, утримувати будівлю пам’ятки і все пов’язане з ним майно в належному санітарному протипожежному і технічному стані…».

Також у внутрішніх приміщеннях встановлено нагромадження меблів, різноманітних пакувальних матеріалів, товарів для продажу (церковна утварь, свічки, календарі, буклети), одягу та взуття, швейне обладнання.

Ознак вжиття орендарем (представниками Монастиря) протипожежних заходів не зафіксовано.

Після завершення огляду корпус № 44 було закрито та опечатано працівниками Заповідника.

Вас може зацікавити

«THE SOUND OF UKRAINE»: у Японії відбувся імерсивний концерт до другої річниці повномасштабної війни в Україні

У МКІП обговорили проєкти відновлення Одеси, які фінансуватиме Італія