Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Комісія МКІП звернулася до правоохоронних органів через незадовільний стан об’єктів Лаври

Сьогодні, 12 квітня, комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» продовжила роботу та потрапила до корпусу № 112 (вул. Лаврська, 11).

Комісія зафіксувала аварійний стан приміщення, який непридатний для експлуатації та такий, що має явні ознаки руйнування. Під час процесу обстеження було здійснено безперервну відеозйомку та фотофіксацію стану приміщення, як підтвердження фактів руйнації об’єктa культурної спадщини. Відповідно до частини другої статті 298 Кримінального кодексу України, вважається злочином умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин. 

За результатами обстеження зруйнованого приміщення, Комісія звернулася до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину за ознаками статті 298 КК України. Приміщення Книжкового складу опечатано представниками Заповідника. Слідчі проводять всі необхідні процесуальні дії від огляду приміщення до збору показів свідків. 

Корпус 112 («Книжковий склад» Києво-Печерської лаври, ІІ половина ХІХ століття) є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Споруда є невід’ємним елементом просторової композиції Києво-Печерської лаври, зразком громадсько-суспільної архітектури в стилі класицизму, проєкт якої виконано відомим архітектором П.І. Спарро. 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму