Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Комісія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» перевірила та опечатала вивільнені корпуси території Нижньої лаври

6 липня Комісія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» перевірила та опечатала вивільнені корпуси території Нижньої лаври. Це 3 приміщення: №70 (Резиденція Митрополита Онуфрія), №69, №71.

Комісія виявила в Лаврі портрети російських імператорів, хоч імперським наративам й пропаганді — не місце в українській церкві. Загалом результати огляду невтішні — представники УПЦ МП повністю проігнорували санітарні та протипожежні норми. Проте, таку ж картину Комісія спостерігала і під час інших оглядів. 

«Лавра в користування УПЦ МП – це портрети російських імператорів, які, напевне, «охороняли» Монастир. Все це вже не дивує. Дякую за роботу команді Заповідника та правоохоронцям», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Нагадаємо, 29 березня 2023 року Заповідник розірвав Договір про безоплатне користування майном з Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир). Розірвання Договору в односторонньому порядку передбачено умовами вказаними у ньому.

Вас може зацікавити

Пошкоджена росіянами бібліотека в Херсоні отримає від Німеччини нове обладнання для людей з порушенням зору

УІК проведе акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії»