Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Косівську кераміку і далі виготовлятимуть — процес вдалося відновити

Днями до Косівської регіональної організації Національної Спілки художників України доставлено довгоочікуване обладнання для керамічного цеху. Це дасть змогу відновити повноцінний технологічний процес виробництва місцевої кераміки — традиції, що визнана на рівні ЮНЕСКО.

Після початку повномасштабної війни російської федерації проти України стало вкрай складно й небезпечно постачати сировину зі Слов’янська до Косова, яку зазвичай використовували для виготовлення виробів народних художніх промислів.

Через відсутні можливості переробки місцевої сировини майстри не могли виготовляти окремі вироби, зокрема кахлі та облицювальні плитки. У зв’язку з цим виробництво традиційних мальованих кахель припинилося.

Заступниця Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк зазначає: «Співпраця Міністерства, Офісу з розвитку креативних індустрій, партнерів з розвитку дала змогу закупити необхідне обладнання й відновити виробничу спроможність косівської кераміки. Тішуся, що тепер українські майстри продовжать працювати та експортувати вироби. Адже креативні індустрії в часи війни — це не лише спосіб показати світу сміливість і оригінальність української культури, а й підтримка армії та економіки. Косівська мальована кераміка вкотре підтверджує свій статус елемента Репрезентативного переліку ЮНЕСКО, бо представляє всю Україну через поєднання винахідливості, історії, креативності та майстерності».

Спільними зусиллями вдалося замкнути повний цикл виробництва кераміки, забезпечити більш як 100 робочих місць, зберегти нематеріальну культурну спадщину гуцульського регіону. Це стало можливим завдяки команді SURGe та Офісу розвитку креативних індустрій.

Нагадаємо, косівська мальована кераміка — традиційний народний гуцульський промисел, один з різновидів української кераміки. Вона відома своїми виробами: посудом, дитячими забавками, сувенірами, пічними кахлями, декоративними плитками. Вирізняється складною технологією виготовлення та особливими малюнками. Традиція косівської мальованої кераміки внесена до Репрезентативного Переліку нематеріальної культурної спадщини людства  (ЮНЕСКО).

 

Вас може зацікавити

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль