Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Костел Св. Миколая у Києві буде переданий в користування парафії Римсько-Католицької Церкви після внесення необхідних змін до законодавства та створення Національного будинку музики 

Сьогодні, 6 листопада, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зустрівся з представниками релігійної організації «Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви у м. Києві» щодо передачі Костелу в постійне користування релігійній громаді. 

Ще у вересні 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження, яким визначено перспективне завдання – передача Костелу святого Миколая в постійне безоплатне користування парафії святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.  Це можливо буде зробити після того, як буде внесені необхідні зміни до законодавства та Національний будинок органної і камерної музики, який протягом багатьох років використовував костел, як свій концертний майданчик, отримає інше приміщення. 

«Міністерство послідовно, крок за кроком після прийняття відповідного урядового рішення вчиняло дії, спрямовані на передачу Костелу релігійній громаді. Дуже багато часу займали питання нормативно-правового забезпечення. Ми підготували необхідні зміни до законодавства. Частина з них вже прийнята. Це зокрема зміни до Закону «Про культуру». Наразі ми очікуємо, що Верховна Рада прийме зміни до Закону «Про оренду державного майна». Це дозволить передати костел громаді в безоплатне і постійне користування. Зараз такої норми в законодавстві немає і єдина форма користування, за якою можна надавати державне майно, є оренда. Отже, ми очікуємо прийняття відповідного рішення Верховною Радою України», – сказав Ростислав Карандєєв.

За словами т. в. о. Міністра, досягнуто домовленостей щодо передачі у державну власність від Федерації профспілок України одного з об’єктів культурного призначення – частини будівлі Міжнародного центру культури і мистецтв по вулиці Героїв Небесної Сотні. Там вже проведені попередні проєктні дослідження, аби розмістити Національний будинок органної музики.

«Робота йде, на жаль, не так швидко, як хочеться. На це є обставини воєнного часу, необхідність прийняття складних процедурних рішень, але головне бажання. Бажання таке є не тільки у парафіян, але й у нас, як у чиновників, які мають виконувати урядові рішення. Очікую, що до кінця року будуть прийняті рішення, які дозволять нам реалізувати бажання всіх сторін», – підкреслив Ростислав Карандєєв.

МКІП та представники релігійної організації домовились продовжити дію підписаного раніше Меморандуму про співпрацю. Метою документа, серед іншого, є вирішення у встановленому законодавством порядку питання передачі Костелу у постійне користування релігійній громаді. Водночас наразі немає жодних перепон для проведення богослужінь парафії Святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви.

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики