Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Кухонна шафа з керамічним півником з деокупованої Бородянки стали музейними експонатами

14 квітня за сприяння Міністерства культури та інформполітики України відому шафку, що «тримається», за згодою власниці було демонтовано зі стіни будинку українськими музейниками та працівниками ДСНС.  

Попри те, що стан шафки аварійний, фахівцям вдалось здійснити її музефікацію. Внесення шафи до музейного фонду України відбулось за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади.  

Знакові експонати зберігатимуться в Національному музеї Революції Гідності.  

Ініціаторами проекту є культурна інституція «Міжвухами» у партнерстві з Музеєм Майдану, Штабом порятунку спадщини та ПрАТ «Систем Солюшнс». 

«Українські музейники в ці дні, як і в час Майдану, продовжують працювати не лише над збереженням вже існуючих колекцій, але і поповнювати музейні фонди експонатами, що згодом допоможуть “розповісти” через музейні проекти правду про цю війну і нашим сучасникам, і нащадкам. Наше спільне завдання зберегти всі символи героїчної боротьби українського народу за свою свободу», зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Символізм стійкості шафи став впізнаваним брендом на весь світ завдяки фотографіям київської фотокореспондентки Єлизавети Серватинської. 

Нагадаємо, що кухонна шафа витримала бомбардування Бородянки з усім кухонним наповненням. Окремою зіркою став півник васильківської майоліки, одного із видів наших національних художніх промислів. 

 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві