16 квітня у Львові відбувся круглий стіл «Реалізація комплексного підходу до внутрішньої політики у ветеранській сфері: проблеми та перспективи».
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/04/a3218bd3-e41d-49d2-b5cc-9fcbe9b6b73d-1024x649.jpeg)
Обговорення стосувалось синергії ветеранської політики та культурних цінностей, проблем і перспектив формування ветеранської політики, формування інституту помічників ветерана, зокрема, в громадах Львівської області, медичного і психологічного супроводу ветеранів, ветеранок та членів їх сімей.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/04/6c12c42f-f0d9-43bc-9cd3-922859fee397-1024x682.jpeg)
У відкритті взяли участь: Директор Центру ветеранського розвитку НУ «Львівської політехніки» Тетяна Шаповалова, ректор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Бобало, голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
«Наші воїни, які повертаються додому, часто зіштовхуються з різними викликами сьогодення. Наше завдання – створити комфортні умови для кожного. Це означає забезпечення доступу для захисників та захисниць до якісної психологічної підтримки, культури, навчання та професійної підготовки, а також забезпечення робочими місцями», – сказала начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я Міністерства культури та інформаційної політики України Леся Хемраєва.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_9056-1024x683.jpg)
Також, під час круглого столу, Леся Хемраєва закликала до співпраці, аби кожен захисник та захисниця мали можливість відчути підтримку та визнання, на які вони заслуговують.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_9068-1024x683.jpg)
Заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько розповів про проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» та інших нормативно-правових актів державної політики у ветеранській сфері. Ці документи спрямовані на формування комплексного підходу до внутрішньої політики у ветеранській сфері.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_9072-1024x683.jpg)
Крім того, учасники обговорили особливості формування політики пам’яті та впровадження уніфікованої системи вшанування пам’яті полеглих Героїв новітньої російсько-української війни на досвіді Стрийської районної державної адміністрації.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/04/img_9078-1024x683.jpg)