Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Культура є одним із шляхів інтеграції у суспільство для людей з інвалідністю, – Ростислав Карандєєв

7 вересня т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв відвідав культурні простори Львівщини, які стають доступними для людей з інвалідністю.

Переглянути фотоальбом

«На жаль, в Україні через війну щодня зростає кількість людей з інвалідністю. Держава має забезпечити для них не лише якісну реабілітацію, а й  інтеграцію в суспільство, зокрема й через культуру. Театри, музеї, галереї та ще багато мистецьких просторів мають стати доступними для людей з інвалідністю. І ми вже на цьому шляху», – наголосив Ростислав Карандєєв.

Перебуваючи з робочим візитом у Львові, т.в.о міністра проінспектував впровадження безбар’єрності у Жовківському замку, Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької та Національному академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької. 

«Побудова безбар’єрного середовища є одним із ключових принципів післявоєнної відбудови, яка починається вже сьогодні. Створення інклюзивних просторів в закладах культури – це не лише питання комфорту та зручності, а й питання вияву поваги до людей», – зазначив Ростислав Карандєєв. 

Він також зауважив, що нині культура стає значно технологічнішою. Окрім встановлення пандусів та облаштування приміщень, МКІП працює над впровадженням соціальної інклюзії в інформаційній сфері, аудіогідів для людей з порушенням зору, перекладачів жестових мов для людей з порушенням слуху, встановленням табличок Брайля в музеях.

Нагадаємо, системне усунення бар’єрів відбувається на рівні держави. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору була розроблена в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»