Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Культурний Фронт. Мистецтво перемоги»: у Львові стартував форум зі збереження культурної спадщини України 

Сьогодні, 8 грудня, у Львові розпочався дводенний міжнародний форум «Культурний Фронт. Мистецтво перемоги», присвячений збереженню та відновленню історико-культурної спадщини України. У заході взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

«Сьогодні ми маємо виклики, які не можна відкладати на майбутнє. Вони пов’язані з консервацією пошкоджених об’єктів та роботами протиаварійного характеру. Не можна допустити подальшого руйнування нашої спадщини. У справі її збереження ми сподіваємося на допомогу міжнародних партнерів. Важливо доносити до наших донорів ці проблеми, адже українська культура однозначно є частиною європейської, і проблеми руйнувань пам’яток не можуть бути лише в полі зору української нації. Українці були небайдужі, коли відбувалися руйнування культурного надбання в Сирії, на Балканах, в Афганістані — наші реставратори працювали у зонах колишніх бойових дій. Сьогодні такої допомоги потребуємо ми, про що відверто говоримо з нашими партнерами», — сказав Ростислав Карандєєв

Т. в. о. Міністра нагадав, що з 1 січня 2024 року запрацює розроблений МКІП Національний електронний реєстр об’єктів нерухомої культурної спадщини. Він закликав фахівців з питань культурної спадщини долучитися до наповнення цього реєстру. 

Ростислав Карандєєв також зауважив, що об’єкти культури необхідно відновлювати з урахуванням правил безбар’єрності, які дозволять усім громадянам отримати культурну послугу, яку гарантує держава. 

«Зараз важливо зосередитися на тому, щоб підготувати фахівців-реставраторів на майбутнє. Для цього необхідно відкрити у вишах відділення, де навчатимуть спеціалістів у напрямках реставраційної, музейної і пам’яткоохоронної справи», — додав він.

Форум об’єднав працівників музеїв та архівів, які безпосередньо зіткнулися з проблемами, пов’язаними зі збереженням історичного спадку України. Під час заходу учасники планують окреслити основні проблеми цієї галузі та знайти шляхи їхнього розв’язання.

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики