Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Київ вночі»: в Музеї історії міста Києва відкрилась виставка картин з нічними видами столиці

21 травня до Дня Києва в Музеї історії міста Києва відкрилась художня виставка «Київ вночі», де представлені роботи українських митців ХIX-XXI століття, натхненних нічною красою столиці. Експозицію можна побачити до 30 червня.

«Ми всі з вами протягом останніх двох років живемо в дуже незвичній для нас ситуації, ми дуже скучаємо за нашим нічним містом. Першою чергою я б хотіла висловити велику вдячність нашим бійцям, ЗСУ, які захищають нас і дають нам можливість зустрічатися на таких виставках та згадувати, яким прекрасним є наше місто. Ми хотіли показати темний Київ, тому в нас сьогодні така незвичайна атмосфера», – сказала генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Проєкт покликаний занурити відвідувачів у приємні спогади та мрії про такі бажані прогулянки улюбленими місцями нічним Києвом. Адже ніч – це особлива пора, яка має бути наповнена дивами та спокоєм, а не тривогами й вибухами. А для киян з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну теплі київські ночі, як раніше, залишились лиш спогадами.

Відвідувачі виставки мають нагоду відчути Київ таким, яким його побачили відомі художники: Микола Мурашко, Олександр Животков, Мойсей Вайнштейн, Олена Придувалова, Ганна Криволап, Анатолій Марчук, Антон Логов та інші. 

Багато з відібраних до проєкту робіт експонується вкрай зрідка. Зокрема, маловідомі твори Самуїла Каплана – видатного в історії українського мистецтва співця сутінок.

На виставці «Київ вночі» представлені 40 робіт 15 художників, які надали 5 інституцій. Це живопис та графіка з колекції Музею історії міста Києва, Національного Художнього Музею, Національного музею Тараса Шевченка, з приватних колекцій.

Куратори виставки: Катерина Боровик, Микола Петриченко, Варвара Сухенко. Художнє оформлення виставки: Катерина Костенко.

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»