Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Лариса Петасюк: Ми повинні зробити все можливе, щоб маленькі читачі з радістю йшли до бібліотек по всій Україні

1 червня 2021 року у Національній бібліотеці України для дітей відзначили Міжнародний день захисту дітей у рамках якого здійснили «квантовий стрибок у літо» та відкрили програму літніх читань 2021 «БЕZмеж».

«Ми повинні зробити все можливе, щоб маленькі читачі з радістю йшли до бібліотек по всій Україні. Повернення моди на читання, трансформація бібліотек на сучасні та технологічні – ось пріоритети МКІП», – зазначила Лариса Петасюк, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.

Наразі спостерігається гостра потреба промотувати читання на державному рівні та підвищувати рівень читацької грамотності населення, адже українці з кожним роком наближаються до когорти мало читаючих країн. Починати потрібно з дитячих бібліотек.

Під час урочистостей відвідувачів очікували: підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Книга і діти, екологія і світ», вручення подарункових книжкових наборів для поповнення бібліотек при закладах, де відбувають покарання неповнолітні громадяни України, за програмою «Книга дарує свободу» та вакцинація читанням «Вірусна місія НБУшки», креативні виступи бібліотекарів, конкурс малюнків «Намалюй свою мрію», презентація змагань за титул «Лідер читання-2021», концерт талант-центру «М’юзіСмузі», знайомство з роботом бібліотекарем «НП Лукаш» від компанії «Нова пошта» та інші сюрпризи.

Діти могли взяти участь у зеленій акції «Квітничок» від Академії Чомусиків, розважалися в творчих майстернях у літньому дворику, фоє, селфі-зонах, виставкових просторах, рухливих ретророзвагах. Усі заходи відбулися із додержанням протиепідемічних вимог.
Серед гостей: представники Уповноваженого з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, наглядової ради бібліотеки, письменники, видавці, ЗМІ.

Вас може зацікавити

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини