Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Лариса Петасюк: Шлях до високої екологічної культури лежить через ефективну просвітницьку діяльність закладів культури

24 травня 2021 року заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк відкрила Всеукраїнський семінар-тренінг «Зелена хвиля екочитання», який проходить у Національній бібліотеці України для дітей за підтримки Програми IBBY-Yamada 2021 «Право дитини стати читачем».

“Зараз є неймовірно важливим максимально гармонійне співіснування людини та природи, що вимагає особливої уваги не тільки спеціалістів-екологів, а й всього людства, яке повинно забезпечувати достатнє екологічне виховання юного покоління”, – зазначила Лариса Петасюк.

За її словами, екологічна ситуація в Україні зробила екологічне виховання нового покоління українців одним із пріоритетних напрямів і в галузі культури. Адже психологічна готовність особистості до розв’язання екологічних проблем формується насамперед у ранньому дитинстві.

Шлях до високої екологічної культури лежить як через накопичення знань шляхом читання книжок, так і ефективну екологічну просвітницьку діяльність закладів культури. МКІП започаткувало проведення національних круглих столів, одним із напрямів яких є «Екологія», перше засідання з цієї теми відбулося у Кривому Розі.

“Дуже приємно, що до виховання екологічної свідомості активно долучаються спеціалізовані бібліотеки для дітей. Яскравим прикладом такої роботи є проведення у 2021 році Національною бібліотекою України для дітей Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка “Книга і діти, екологія і світ”, а сьогодні під егідою IBBY (Міжнародної ради дитячої та юнацької книги) проведення семінару-тренінгу “Зелена хвиля екочитання”. Упевнена, що професійна дискусія та обмін досвідом дадуть новий імпульс подальшому розвитку пріоритетних напрямів діяльності бібліотек для дітей”, – підкреслила заступниця Міністра культури та інформаційної політики.

Вас може зацікавити

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини