Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Лариса Петасюк: «Велика реставрація» допоможе зробити культурні об'єкти ресурсом розвитку України

Проєкт «Велика реставрація» допоможе перетворити об’єкти матеріальної та нематеріальної культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку України.

Таку думку висловила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк під час третього модулю IV міжнародного форуму «Креативна Україна».

«Перше завдання – це перетворення культури в основний ресурс розвитку України, це збереження і відтворення матеріальної та нематеріальної культурної спадщини як умова добробуту соціуму. Які механізми тут є? Перший та найважливіший механізм – це ідея, пов’язана із взаємодією державних органів влади, бізнесу та громадянського суспільства. Чинні форми є предметом для обговорення. Ми маємо знайти нові сенси або вдосконалити те, що на сьогодні є», – сказала вона.

Заступниця міністра вважає, що в цьому контексті система державно-приватного партнерства набуває особливого значення, адже це довгострокові відносини, які визначають основну мету, спільну дію задля збереження об’єктів культурної спадщини. «На сьогодні є два види – це договірне партнерство та інституційне. Інституційне партнерство в цьому випадку є на часі», – додала Лариса Петасюк.

Спікерами третього модулю “Велика реставрація та можливості для інвестицій у регіонах” також були голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Олександр Романішин, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Сергій Гемберг, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Возницького Тарас Возняк та генеральний директор Національного заповідника “Хортиця” Максим Остапенко.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму