Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Лауреатами премії імені М. В. Лисенка в 2023 році стали Геннадій Сасько та Назарій Пилатюк

За інформацією Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Комітет з присудження премії імені М. В. Лисенка визначив двох лауреатів премії в 2023 році.

В номінації «за видатні досягнення у професійній композиторській творчості» цьогоріч премію отримує український композитор Геннадій Сасько за твір «Веснонько, весна». Концерт для мішаного хору та солістки на вірші Максима Рильського.

Геннадій Сасько – член Національної Спілки композиторів України, Заслужений діяч мистецтв України та лауреат визначних музичних премій. Його творчість розвивається плідно і яскраво у широкому жанровому діапазоні: від монументальних кантат і ораторій до камерно-інструментальних і хорових мініатюр, від насичених симфонічних полотен до популярних джазових п’єс, від кіномузики до циклів творів для дітей та юнацтва.

Одна з основних особливостей творчості митця – звернення до образів і тем, тісно пов’язаних з древньою та новітньою історією нашої Батьківщини. Звідси головний стилістичний орієнтир музики композитора – опора на глибинну фольклорну інтонацію, перетворену і осмислену з позицій сучасного художника.

В номінації «за видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» перемогу одержав Назарій Пилатюк – артист-соліст-інструменталіст (скрипка) за концертну програму «In Memoriam. Пам’яті Мирослава Скорика».

Назарій Пилатюк – український скрипаль, педагог, Заслужений артист України, професор кафедри скрипки ЛНМА ім. М. Лисенка, лауреат міжнародних конкурсів, соліст-інструменталіст вищої категорії Національного будинку органної та камерної музики України (м. Київ). Його виконавський стиль вирізняється блискучою віртуозністю, яка природно поєднується з натхненним поетичним мисленням та індивідуально-неповторним, образно-емоційним чуттям.

Нагадаємо, засідання Комітету відбулось 20 лютого. Переможців обрали шляхом відкритого голосування в двох із трьох номінацій.ремія імені М. В. Лисенка прису

Премія присуджується щороку у трьох номінаціях за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства.

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві