Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Львівська національна опера представила онлайн Симфонію №3 Бориса Лятошинського

У рамках проєкту #ToghetherWithUkraine Львівська національна опера провела благодійну онлайн-трансляцію симфонічного концерту, під час якого представила визначний твір української симфонічної музики – Симфонію №3 Бориса Лятошинського. Це перша така подія в прямому ефірі з України від початку російського вторгнення.

До виконання концерту, крім власного оркестру Львівської національної опери, долучилися музиканти з інших міст України, зокрема, актори Маріупольського театру, знищеного внаслідок російського авіаудару. Музичний керівник театру – Іван Чередниченко, також жертва війни. Його батьки були варварськи вбиті росіянами 22 березня в Ірпіні. 

Нагадаємо, український композитор Борис Лятошинський (1895-1968) переслідувався радянською владою, зазнав систематичних наклепів і утисків. Свою Симфонію №3 він написав одразу після Другої світової війни. Після першого тріумфального виконання симфонія зазнала жорсткої критики з боку радянської влади, і композитор був змушений частково її переписати. 

Трагічний емоційний твір, який описує переживання війни як трагедію особистості та людства, був незручним для радянської влади і називався «сміттям, яке треба спалювати». 

Симфонія №3 Бориса Лятошинського у виконанні оркестру Львівської національної опери доступна за посиланням: https://youtu.be/uIA7FGVEKJU

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони