Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«М86. Літопис оборони Маріуполя»: у Києві презентували проєкт, що вшановує героїчну оборону Маріуполя

Події

У Музеї історії міста Києва презентували проєкт «Маріуполь: 86 днів оборони», присвячений вшануванню героїчної оборони міста. До його створення долучилися Big City Lab, Музей національної історії України та Mariupol Reborn. У заході взяв участь т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Дивитись фотоальбом

Він підкреслив, що перед нами сьогодні стоїть важливе завдання збереження пам’яті про ці події та виховання не на трагізмі і не на втратах, а на героїзмі, здобутках та подвигах наших героїв.

«Сьогодні ми говоримо про героїзм, про пам’ять і про виховання. Ми говоримо про те, яким має бути справжній українець – не байдужою людиною до свого рідного міста та не байдужою до всієї своєї Батьківщини. Дякую тим, хто долучився до організації цього проєкту, це без сумніву великий державний проєкт. Ті, хто роблять цю справу, є справжніми патріотами, які вболівають за українську перемогу та за наше майбутнє», — сказав Ростислав Карандєєв

Першим етапом проєкту є Літопис оборони Маріуполя. Верифікована військовими поденна хроніка розповідає про події перших місяців російського вторгнення 2022 року. Тоді опір гарнізону міста зірвав плани блискавичного захоплення всього півдня України. Маріуполь відтягнув на себе значні сили ворога і дав ЗСУ час міцно закріпитися на інших ділянках фронту, захистити Миколаїв і Одесу. Одним з головних авторів літопису є журналіст під псевдонімом «сектор Маріуполь», чиє ім’я не розкривається з міркувань безпеки, оскільки його рідні досі перебувають в окупації. 

У межах проєкту у Музеї історії Києва також відкрилась міжнародна виставка плакатів, натхненних битвою за Маріуполь. Автори зобразили місто місцем надзвичайної сили, адже саме сила і світло веде Україну до перемоги. До проєкту долучилися митці з України, США, Японії, Китаю, Ірану, Туреччини, Мексики, Болгарії, Польщі, Іспанії, Норвегії. Роботи, відібрані журі, увійдуть до каталогу 12 Міжнародної Трієнале «4-й Блок» та колекції Національного музею історії України. Пізніше виставка буде представлена в основній програмі 12-ої Міжнародної Трієнале «4-й Блок» у Харкові, Граці в Австрії, Нью-Йорку та Лос-Анджелесі в США.

Виставка проходитиме у Музей історії міста Києва до 3 березня.

Вас може зацікавити

Херсонська обласна військова адміністрація запрошує долучитись громадськість до ряду проєктів у сфері культури

Херсонська обласна військова адміністрація запрошує долучитись громадськість до ряду проєктів у сфері культури

На Одещині росіяни пошкодили 123 культурні пам’ятки, з них 18 національного значення

На Одещині росіяни пошкодили 123 культурні пам’ятки, з них 18 національного значення