Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Майдан 2014»: до Дня Героїв Небесної Сотні хор капели ім. Бориса Лятошинського виконав твір Валентина Сильвестрова

20 лютого Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики представив хоровий твір Валентина Сильвестрова «Майдан 2014». Концерт, який відбувся у Софіївському соборі, відвідав Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України.

«Майдан 2014» — це великий цикл з 15 номерів для хору a cappella та солістів, в якому український композитор втілив власні переживання подій Революції гідності, а також спостереження за змінами в українському суспільстві цього періоду.

За словами Валентина Сильвестрова, його вразило, як українці на Майдані, залежно від характеру подій, щоразу по-різному виконували гімн України, тож він створив власні «гімни» на слова «Ще не вмерла Україна» Павла Чубинського.

Також копозитор використовує у циклі поезію Тараса Шевченка, канонічні латинські («Agnus Dei», «Lacrimosa», «Requiem aeternam») та церковнослов’янські («Святий Боже», «Со святими упокой», «Отче наш») тексти. Деякі номери з циклу присвячено загиблим учасникам Революції гідності – Сергію Нігояну та Михайлу Жизнєвському.  

Диригував хором Костянтин Ленчик, який на час подій Революції гідності був четвертокурсником Чернігівського музичного училища.

Партії виконували: Владислава Приймачук (мецо-сопрано), Олена Циганкова (мецо-сопрано), Оксана Гордик (мецо-сопрано), Денис Сагіров (тенор), Роман Лузан (бас), Василь Тітов (бас).

Вас може зацікавити

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Держкомтелерадіо приймає заявки на здобуття премії імені Максима Рильського за 2024 рік

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури

Україна створює національну та регіональні команди зі швидкого реагування та захисту культури