Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Майдан: народження мрії. Перший бій»: в Українському Домі презентували виставку з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності 

Події

Сьогодні, 21 листопада, в Національному центрі «Український дім» відбулося відкриття виставки «Майдан: народження мрії. Перший бій». У заході взяв участь т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

«На сьогоднішніх молитовних заходах ми згадували імена тих, хто вже не з нами — майданівців й українських героїв, які гинули впродовж цих 10 років боротьби з російською імперією за право українців жити згідно зі своєю волею. Ми завжди пам’ятатимемо цих людей. Очевидно, що попереду ще будуть жертви, бо війна триває. Ми усвідомлюємо це і ми єдині в тому, щоб протиставити ворогу всю нашу силу і міць. Зокрема, і через цей мистецький проєкт, що об’єднав людей, які зберігають пам’ять та передають наративи Майдану майбутнім поколінням, — своїм словом, баченням і вірою», — сказав Ростислав Карандєєв.

Виставка розташована на трьох поверхах Українського Дому. У великій залі відвідувачів зустрічає інсталяція, створена на базі оригінальних елементів «йолки», встановленої на Майдані напередодні нового 2014 року. Навколо неї представлені атрибути побуту протестувальників — каски, ноші, «їжаки», шини, діжки, пляшки з-під запалювальних рідин, щити.

«21 листопада ми вшановуємо пасіонарність українців, які задекларували не лише європейські цінності, а й власний цивілізаційний вибір і готовність відстоювати його до кінця, навіть ціною людських життів. З одного боку, цей день і сьогоднішня виставка — данина пам’яті загиблим і тим героям, які сьогодні зі зброєю в руках дозволяють нам зберегти нашу національну пам’ять. Водночас такі заходи заохочують українців до подальшого прояву власної самосвідомості», — підкреслив генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

У залах на першому поверсі представлено світлини з Майдану, керамічні скульптури протестувальників авторства Сергія Радька, графічну серію «Учасники» Олександра Ком’яхова про протест, зразки амуніції самооборонців.

Уперше після Революції Гідності в експозиції з’явилася скульптура французького митця Роті «Нова Україна», створена у Києві для Майдану. Окремий простір присвячено ініціативам, які зародилися під час протесту, — «Мистецькому барбакану», «Краплі в океані», Мистецькій сотні, Відкритому університету.

На другому поверсі демонструють твори митців, які рефлексували над подіями Революції Гідності. Серед художніх творів представлено серії картин Івана Семесюка «Бендерики» та Олексія Белюсенка «Щоденники екстриміста», картина «Барикада на Інститутській» Марини Соченко, полотна Олександра Ройтбурда. Останній поверх обіймають світлини серії «Останній бій» волонтера і воїна Володимира «Джона» Миронюка.

«Революція Гідності стала великою перемогою українського народу. Ми не мали ані танків, ані зброї, але здолали узурпатора — людину, яка озброїлась всіма інструментами примусу. Це була велика перемога свободи, але ми не встигли її обміркувати та усвідомити: щойно росіяни зрозуміли, що ми перемогли, вони недовго чекали, щоб завдати наступного удару. Тож пам’ятаймо про перемогу у 2014 році, і вона надасть нам сил, аби остаточно подолати російського агресора», — зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Виставка триватиме до 3 грудня.

Вас може зацікавити

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

На Харківщині суд повернув у державну власність пам’ятку архітектури національного значення «Покровська церква» 

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»

В Українському домі презентували виставковий проєкт «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль»